Przewodnik - Montafon Austria - Narty Snowboard - Warunki śniegowe, wyjazdy, szkółka - nauka narciarstwa i snowboardu
 • KITE za Granicą 2020

  Zapytaj o ofertę
  20-06-2020
  Kitesurfing za granicą - Kos - Psalidi - Czerwiec nr.4
 • Maj 2020 kurs kite

  Zapytaj o ofertę
  08-05-2020
  SZKOLENIA KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII - MAJ 2020
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2020
  Szkoła Windsurfingu na Krecie PALEKASTRO Sierpień 2020 nr 2
 • KITE w Grecji 2020

  Zapytaj o ofertę
  13-06-2020
  Kite wyjazdy Grecja - Psalidi na Kos - Czerwiec 2020 nr.3
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  Obozy windsurfingowe za granicą Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 3
 • Soma Bay MAJ 2020

  Zapytaj o ofertę
  14-05-2020
  Windsurfing w Soma Bay - MAJ 2020
 • Kurs WIND Lefkada 2020

  Zapytaj o ofertę
  27-08-2020
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-09-2020
  Kite wyjazdy SZKOLENIE na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2020
 • Szkolenie Wind Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-08-2020
  Szkolenie windsurfingowe na Kos Psalidi Sierpień 2020 nr 3
 • Windsurfing w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2020
  Surfski Kreta Wyjazd na windsurfing PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 2
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-06-2020
  Kurs kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Czerwiec 2020
 • Lipiec KITE w LoStagnone

  Zapytaj o ofertę
  10-07-2020
  Wyjazdy KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2020
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  10-09-2020
  Obozy windsurfingowe 2020 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  20-09-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2020 nr 4
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2020
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2020 KITESURFING
 • BOŻE CIAŁO 2020 SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  05-06-2020
  Kite Lo Stagnone Sycylia BOŻE CIAŁO 2020 Wyjazd Szkoleniowy
 • KITE wyjazdy Egipt

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Kite wyjazdy Egipt – Polska Szkoła Kitesurfingu - PAŹDZIERNIK 2020 nr 1
 • Psalidi KITE Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Psalidi na Kos - Kitesurfing - Lipiec 2020 nr. 4
 • Vassiliki Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  20-08-2020
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  03-07-2020
  Kitesurfing kurs za granicą SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2020
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2020
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite LIPIEC 2020
Powrót

Przewodniki

MONTAFON

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - MONTAFON - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Montafon położony jest w zachodnim krańcu Austrii w regionie Vorarlberg. Jest największym regionem narciarskim w okolicy. St. Gallenkirch, Gargellen, Gortipohl, Gaschurn oraz Partenen położone są w górnej części doliny. Kierując się w dół doliny napotykamy na swojej drodze pozostałe ośrodki narciarskie znajdujące się w okolicy Montafon, w której zasięgu znajduje się w sumie jedenaście miejscowości i sześć dużych ośrodków narciarskich. Dolne partia doliny Montafon to wsie St. Anton, Vandans, Bartholomäberg, Schruns, Tschagguns i Silbertal. Okolica zachwyca niepowtarzalnymi widokami, świetnymi warunkami narciarskimi oraz rozbudowanym zapleczem apres-ski. 

W jedenastu głównych miejscowościach,  znajduje się łącznie sześć miejscowości wypoczynkowych dla narciarzy i technicznie jest to prawdą, ale w rzeczywistości jedynie cztery są ośrodkami z prawdziwego zdarzenia, natomiast trzy z nich to te, posiadające referencje.  Kilka niebieskich tras narciarskich na obrzeżach regionu oferuje doskonałą dynamikę jazdy w atmosferze z dala od tłumów i zgiełku.  Schruns i Silbertal  mają dostęp do obszaru narciarskiego Hochjoch, jazda na nartach jest tu czystą przyjemnością i prawie zawsze jest tu odpowiednio dużo śniegu, a wspaniałe widoki zapierają dech w piersiach. Teren narciarski Golm jest dostępny z Vandans, a w pobliżu znajduje się Tschagguns będący trzecim głównym regionem narciarskim w bezpośredniej okolicy Montafon. Warto nadmienić, że korzystanie zsąsiadujących ze sobą ośrodków jest możliwe przy użyciu jednego tylko skipassu. Karnet Montafoner Skipass obejmuje 4 ośrodki: Golm–Tschagguns-Vandans, Gargellen, Silvretta Nova i Kristbergbahn – Silbertal.

Gargellen jest najwyżej położonym ośrodkiem sportów zimowych.  Ma dostęp do własnego i imponującego, choć średnich rozmiarów  terenu narciarskiego.  Z pewnością jest bardzo atrakcyjny dla odwiedzających, a położenie na dużej wysokości zapewnia odpowiednią ilość śniegu przez praktycznie całą zimę. Gargellen jest mniejszym i znacznie spokojniejszym kurortem narciarskim od pozostałych. Ruch tu jest ograniczony i świetnie nadaje się dla dzieci, które z łatwością zjadą z powrotem do ośrodka. Znajduje się tu również teren narciarski dla początkujących. Nie jest to zdecydowanie odpowiednie miejsce dla zaawansowanych narciarzy i na tle pozostałych ośrodków wypada raczej blado, natomiast jest to idealnym kierunkiem dla rodzin z małymi dziećmi. Osoby początkujące i dzieci pojeździć mogą praktycznie we wszystkich okolicznych ośrodkach, jednak tereny narciarskie w Golm, Hochjoch, Silvretta Nova i Gargellen posiadają doskonale rozbudowane zaplecze pod kątem narciarstwa rodzinnego i posiadają dedykowane do tego celu obszary.

Narciarze potrzebujący więcej udogodnień ze strony resortu skorzystają najwięcej w miejscowościach Schruns, Tschagguns lub Vandans. Wszystkie trzy narciarskie ośrodki wypoczynkowe są większe niż Gargellen. Stoki tu oferują tu sporo udogodnień narciarzy z dziećmi.

St.Gallenkirch, Gortipohl, Gaschurn i Partenen znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie największego i najlepszego ośrodka narciarskiego w całym regionie Montafon- Silvretta Nova.

Silvretta Nova oferuje niemal nieograniczone kilometry tras narciarskich i wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku. Jest wymarzonym miejscem, jeśli chodzi o idealne warunki dla zimowego wypoczynku. Niezależnie od tego, czy na nartach, czy na snowboardzie każdy znajdzie tu coś dla siebie i da upust skumulowanej energii uprawiając klasyczne narciarstwo zjazdowe, freerid czy freestyle. Dzięki wysokości 2430 metrów nad poziomem morza, sezon narciarski zaczyna się już na początku zimy i trwa do późnej wiosny. Warunki tu są idealne na narty i snowboard. Dużym plusem jest po raz kolejny gwarancja śniegu i łatwy dostęp z i do Montafon. Silvretta Nova jest największym i prawdopodobnie najlepszym ośrodkiem w okolicy. Oferuje ona największy teren i najwięcej kilometrów nartostrad oraz sprawnie działających wyciągów w całej Austrii.

Ponadto znajduje w okolicy znajduje się ok. 50 km tras dla narciarzy biegowych. 

Montafon w pigułce:

 • Miejsce odpowiednie dla narciarzy o każdym stopniu zaawansowania
 • Idealny na wyjazdy rodzinne
 • Doskonale rozbudowane zaplecze pod kątem rodzin z małymi dziećmi
 • Skipass obejmujący cztery sąsiadujące ośrodki narciarskie
 • Brak tłumów i tłoku na stokach
 • Sprawnie działające kolejki i wyciągi górskie

 

PRZELOTY I POBYT - MONTAFON - AUSTRIA

Wsie w okolicy Montafon ciągną się wzdłuż doliny, ich rozmiary i atrakcyjność turystyczna są zróżnicowane. Na przykład Schruns  to charakterystyczna wieś ze sporym odsetkiem stałych  mieszkańców,  Gargellen natomiast jest samodzielnym kurortem z doskonałym dostępem do stoków narciarskich. Yestawia w jednym pakiecie zarówno atrakcyjność turystyczną i tradycyję. Wywnioskować możemy łatwo, że szukając odpowiedniego dla siebie miejsca pobytu, z pewnością znajdziemy takie tutaj. Jeśli chcemy pojeździć na nartach, ale i odpocząć w sielankowej atmosferze wybierzmy raczej mniejsze miejscowości. Jeśli zaś zależy nam na wielu atrakcjach i nie przeszkadza nam hałas i zgiełk, nasz wybór powinien paść na którąś z większych, bardziej znanych. Każda z nich jest atrakcyjna na swój sposób, każda oferuje różne formy wypoczynku poza nartami, każda posiada dostęp do terenów narciarskich i tras na zimowe spacery. Praktycznie nie ma znaczenia to, na którą się zdecydujemy ponieważ odległości między nimi nie jest duże, wspaniałe krajobrazy występują we wszystkich, jednocześnie każda z osobna doskonale uzupełnia pozostałe. W każdej z miejscowości znajdziemy również nocleg odpowiedni dla naszych potrzeb. Wybierać możemy spośród hoteli 4-5 gwiazdkowych, spokojnych pensjonatów i pokoi gościnnych. 

Dojazd do Doliny Montafon w okresie zimowym możliwy jest jedynie od strony Bludenz. Droga od strony Ischgl zimą pozostaje zamknięta. Po wjechaniu na teren Czech kierujmy się na Ostrawę. Dalej autostradą D1 i drogami E442/E462/R35. Wybrać zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuować wzdłuż Trasy 50/D1/E462 oraz D1/E462/E50. Na zjeździe 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wiednia. Wjechać na Vídeňská/Trasa 52. Kontynuować wzdłuż Trasa 52/E461. Wjeżdżamy do Austrii. Jechać na S5, A1/E60, A8, A12 i S16 do Hauptstraße. W Bürs wybieramy zjazd 59-Bludenz z A14. Na skrzyżowaniu Knoten St. Pölten trzymać się prawej strony i jechać zgodnie ze znakami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Kontynuować wzdłuż A8/E60. Na skrzyżowaniu 101-Dreieck Inntal jechać zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Innsbruck/Kufstein/Brenner. Dalej wzdłuż A14/E60, zjazd 59-Bludenz w kierunku Bludenz/Bürs. Następnie zjazd 61-Bludenz-Montafon w B188 w kierunku Bludenz-Montafon. 

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - MONTAFON - AUSTRIA

Après ski w Montafon jest swoistą mieszanką. Na stokach istnieje mnóstwo restauracji i barów parasolowych w większości kurortw narciarskich. Ponadto można wybrać się na sanki na jeden z kilku torów saneczkowych, pojeździć na łyżwach, pograć w kręgle, udać się na krytą pływalnię, zagrać w squasha lub tenisa. Dodatkowymi atrakcjami mogą być curling i kręgle na lodzie. Istnieje tu również wiele szlaków przeznaczonych do pieszych wędrówek. Jako takie życie nocne nie jest tu zbyt imponujące, tym niemniej nie brakuje tu barów, restauracji dyskotek i winiarni. Montafon i jego najbliższa okolica zdecydowanie nie jest miejscem, w którym wyszalejemy się do późnych godzin nocnych. 

HOTELE - DOLINA MONTAFON - AUSTRIA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie