Wyjazdy-Bali Indonezja-Przewodnik-Nurkowanie-Rafy koralowe,bazy nurkow
 • Październik w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  21-10-2021
  WINDSURFING - PAŹDZIERNIK W SOMA BAY
 • Soma Bay jesień 2021

  Zapytaj o ofertę
  14-10-2021
  Soma Bay - jesień 2021 - windsurfing
 • Windsurfing Vassiliki2021

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2021
  Windsurfing w Grecji na LEFKADZIE w VASSILIKI Wrzesień 2021 nr 4
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2021

  Zapytaj o ofertę
  07-10-2021
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY PAŹDZIERNIK 2021
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  30-09-2021
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - PAŹDZIERNIK 2021
Powrót

Przewodniki

BALI - PRZEWODNIK NURKOWY

PRZEWODNIK NURKOWY - BALI - INDONEZJA

Bali (Indonezja)

Wyspa Bali jest przepiękną, indonezyjską wyspą, która znajduje się w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Jest to niezwykle popularny kierunek turystyczny, gdzie sezon trwa cały rok. Jeśli chodzi o główne regiony turystyczne na Bali, warto podkreślić, że rozmieszczone są one przede wszystkim w południowej części wyspy, dokładniej mówiąc w okolicach Kuty oraz Sanur Beach. Popularna jest również stolica Bali, Denpasar, miasteczko o klimacie mistycznym, w którym znaleźć można wiele pięknych, wielopoziomowych świątyń, wśród których najpopularniejszą stanowi Świątynia Wodna Tanah Lot. Wielu turystów decyduje się również na odwiedzenie świętych źródeł Tampasiring. Wierzy się, że woda tam czerpana ma uzdrawiającą moc.

Warto podkreślić fakt, iż głównym powodem tak dużej popularności turystycznej wyspy Bali jest zapierająca dech w piersiach przyroda. Atmosfera w tym miejscu często określana jest jako rajska i magiczna. Sporą część wyspy porastają bujne lasy tropikalne. Znajdują się tam również liczne gaje palmowe oraz położone wśród gór jeziora wulkaniczne. Będąc na Bali warto zobaczyć charakterystyczne, tarasowe pola ryżowe.

Na wyspie Bali możemy zetknąć się również z bardzo bogatą kulturą. Turyści mają okazję zapoznać się z głębią duchową i religijną mieszkańców wyspy bez względu na to w jakiej porze roku podróżują. Niezapomnianych przeżyć dostarczyć nam może udział w tradycyjnych uroczystościach, w czasie których najważniejszymi elementami są taniec i składanie ofiar, do których zaliczają się kawałki owoców, ciastka, kwiaty lub mięso.

Bali jest również idealnym miejscem dla tych, którzy kochają rajskie plaże i turkusowe, przejrzyste wody morskie, stwarzające idealne warunki nie tylko do plażowania, ale również do nurkowania, żeglowania i surfowania.

Nurkowanie

Indonezyjska wyspa Bali uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na całym świecie. Znajdują się tam cudowne, zdrowe rafy koralowe, które mienią się przeróżnymi kolorami. Każdy, kto ma przyjemność zobaczyć rafy na własne oczy, z pewnością zapamięta to doświadczenie na całe życie. Jest to istny cud natury, który bywa nazywany „morskim lasem tropikalnym”. Rafa zamieszkiwana jest przez ogromną ilość organizmów żywych. Obliczono, że schronienie znajduje tam około 25 tysięcy gatunków ryb, które stanowią najbardziej charakterystyczną i zarazem najpiękniejszą wizytówkę raf koralowych. Występują one w bardzo różnorodnych kształtach, zachwycają niespotykaną kolorystyką.

Wody wokół Bali umożliwiają również obserwację rekinów, morskich żółwi, tuńczyków, czy ogromnych ryb (takich jak często widziana w tamtejszych wodach Manta Rey). Co więcej, w niektórych miejscach spotkać można bardzo rzadko występującą rybę Mola Mola.

Bali stanowi również doskonały kierunek turystyczny dla miłośników nurkowania na wrakach. Na wybrzeżu północnym, bardzo blisko linii brzegowej, znajduje się wrak USAT Liberty, amerykańskiego liniowca. Obserwację wraku ułatwia fakt, iż znajduje się on na stosunkowo niewielkiej głębokości (niecałe 30 metrów). Wokół wraku krążą wielkie ławice ryb, natomiast w jego środku mieszka samotnie wielka barakuda.

Na Bali znajduje się pięć głównych miejsc do nurkowania: Nusa Penida, Nusa Dua i Sanur, Padang Bai i Candi Dasa, Tulamben i Cemeluk oraz Pemuteran i Menjangan. Wzdłuż Nusa Dua i Sanur rozciąga się rafa koralowa charakteryzująca się dużą dostępnością i dobrą widocznością. Bardziej zaawansowani miłośnicy nurkowania doskonale odnajdą się na terenach Nusa Penida. Miejsce to określane jest jako jedno z najwspanialszych miejsc do nurkowania w okolicach wyspy. Rafa koralowa jest tam bardzo bogata.

Ceny nurkowania na Bali dotyczą najczęściej dnia nurkowego, czyli innymi słowy dwóch nurkowań. Dla przykładu, nurkowanie w rejonie Nusa Penida kosztuje 145 USD, w Menjangan 165 USD, natomiast w Sanur zapłacić trzeba od 75 do 90 USD. Pakiety obejmują zazwyczaj transfer z hotelu, butle, balast oraz opiekę divemastera, posiłek z napojami.

PRZELOTY I POBYT - BALI - INDONEZJA

Chcąc polecieć na Bali bezpośrednio z Polski należy liczyć się z ceną około 3700 zł (od osoby) za podróż w dwie strony. Takie bilety oferują przede wszystkim linie lotnicze KLM. Wybierając lot z przesiadkami można liczyć na oszczędność do 200 zł.

Na Bali znaleźć można hotele znanych sieci, natomiast warto zaznaczyć, że większość punktów oferujących noclegi to miejsca kameralne, urządzone w charakterystycznym, balijskim stylu. Ceny noclegów są bardzo zróżnicowane i na pewno każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Dwutygodniowy pobyt dla dwóch osób w skromnym pensjonacie kosztował będzie około 500 zł. Noclegi w hotelu 3-gwiazdkowym to koszt średnio 1300 zł za 14 dni dla dwóch osób, natomiast pokoje w luksusowych, 5-gwiazdkowych hotelach kosztować nas mogą nawet 6-8 tysięcy zł.

Istnieje również możliwość zakupu wycieczki, w pakiet której wchodzi zarówno przelot, jak i zakwaterowanie. Koszt takiego wyjazdu (zakładając, że na miejscu spędzimy 12 nocy) wynosi 7448 zł, a wyloty oferowane są z lotnisk w Warszawie, Berlinie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Poznaniu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - BALI - INDONEZJA

Bali oferuje turystom szereg ciekawych atrakcji. Będąc na wyspie na pewno warto zobaczyć wodospady Sekumpul. Widoki w tym miejscu są naprawdę niezapomniane. Miłośnikom wspinaczek i spacerów w nieco bardziej ekstremalnych warunkach na pewno do gustu przypadnie Agung, czynny wulkan o wysokości 3142 m. n. p. m. Z jego szczytu rozpościera się przepiękny widok na wyspę.

W miejscowości Kuta znajduje się popularny park wodny, Waterbom. Bawią się tam doskonale wszyscy, nie tylko dzieci.

Chcąc zobaczyć wyjątkowo ciekawą plażę, warto udać się do Loviny. Jest to miejsce pokryte czarnym, wulkanicznym piaskiem. Wokół plaży rosną piękne palmy, a woda jest tam krystalicznie czysta.

Lokalną kulturę poznać możemy w Muzeum Sztuki ARMA znajdującym się w Ubud. Odwiedzający mogą zwiedzać zarówno galerię znajdującą się w budynku, jak również ogrody na świeżym powietrzu.

BAZY I CENNIK - BALI - INDONEZJA

Bazy nurkowe

Bali 2 Divepolska baza nurkowa prowadzona przez instruktora nurkowania PADI Krzysztofa Sieniawskiego. Zlokalizowane jest w miejscowości Sanur. Oferuje szkolenia i nurowania w najbardziej wartościowych miejscach wyspy.

Tauchterminal Tulamben Bali to profesjonalna baza, która oferuje aż do 5 nurkowań dziennie. Realizowane są one głównie w południowo – wschodniej części wyspy, gdzie zlokalizowane są najlepsze miejsca nurkowe, w tym wrak Liberty. To centrum jest certyfikowanym, 5-gwiazdkowym centrum IDC. Oferuje kursy PADI. Na terenie centrum funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu. Oprócz nurkowań przy Liberty i stromej ścianie Tulamben, można z powodzeniem nurkować przy nadbrzeżnej rafie zlokalizowanej przy bazie. Tutaj organizuje się także 1 lub 2-dniowe wycieczki nurkowe po najbardziej znanych miejscach nurkowych wyspy oraz niezwykle atrakcyjne 7-dniowe safari nurkowe po Bali.

Markisa Divers to baza także realizująca nurkowania w południowo – wschodniej części wyspy, także na słynnym wraku Liberty. Baza oferuje wypożyczalnię sprzętu oraz napełnianie butli nitroxem. Co więcej, można wziąć tutaj udział w kursach nurkowych w systemach SSI i CMAS. Ta baza oferuje możliwość nurkowania na rafie przybrzeżnej Seraya Secrets. Co więcej, organizowane są tutaj wyprawy na pobliskie miejsca nurkowe (łodzią) oraz nurkowania nocne.

Werner Lau Diving Center zlokalizowanej w dwóch miejscowościach Alam Anda i Siddhartha – Kubu. W bazie w Alam Anda można zrobić kurs nurkowy z polskim instruktorem. Ta baza może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu bazy i organizacji nurkowań dla turystów. Baza została świeżo wyremontowana i oferuje stosunkowo wysoki standard. Można tutaj wypożyczyć sprzęt nurkowy. Nitroks dla certyfikowanych nurków jest bezpłatny. Oferują nurkowania w najbardziej popularnych miejscach wyspy. Poza kursami dla początkujących można także wziąć udział w szkoleniach dla divemasterów i specjalistycznych. Baza dysponuje jedną 10-metrową łódką oraz trzema małymi busami.

HOTELE BALI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - BALI - INDONEZJA

Wiza i inne opłaty obowiązkowe

Wybierając się na wyspę Bali należy pamiętać, że niezbędne jest wykupienie indonezyjskiej wizy turystycznej. Jej zakup jest możliwy na lotnisku a koszt wynosi 25 USD. Dokument jest ważny przez 30 dni.

Dodatkowo, każdy podróżujący samolotem zobowiązany jest do zapłacenia tzw. airport tax. Uiszcza się ją przy wylocie. Opłata wynosi 150 tysięcy rupii, czyli równowartość 15 USD. Należy pamiętać jednak, żeby przygotować sobie odpowiednią ilość rupii, gdyż ta opłata dokonywana może być jedynie w walucie lokalnej.

Wtyczki/kontakty

Na Bali używa się wtyczek kontaktowych takich samych jak w Polsce. Nie jest więc konieczne zabieranie ze sobą w podróż specjalnych adapterów.

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  • 509 103 273
   (opłata wg stawki operatora)

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie