Przewodnik-Montgenevre Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Windsurfing w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2020
  Surfski Kreta Wyjazd na windsurfing PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 2
 • Lipiec 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  18-07-2020
  Kite wyjazdy - Kos - Psalidi - Lipiec 2020 nr.3
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2020
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2020
 • Grecja KITE na Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi - Wyspa Kos - Sierpień 2020 nr.2
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-10-2020
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - Październik 2020 nr 3
 • Windsurfing Vassiliki2020

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2020
  Windsurfing w Grecji na LEFKADZIE w VASSILIKI Wrzesień 2020 nr 3
 • Grecja KITE 2020 Kos

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Grecja Wyjazd Kitesurfing Psalidi Kos - Wrzesień 2020 Nr.1
 • Psalidi KITE Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Psalidi na Kos - Kitesurfing - Lipiec 2020 nr. 4
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2020
  Windsurfing wyjazd szkoleniowy PALEKASTRO KRETA Lipiec 2020 nr 3
 • Weekend sierpniowy KITE

  Zapytaj o ofertę
  14-08-2020
  KITESURFING Lo Stagnone wyjazd szkoleniowy DŁUGI WEEKEND sierpień 2020
 • Psalidi KITE 2020

  Zapytaj o ofertę
  19-09-2020
  Kos Psalidi Wyjazd Kitesurfing - Wrzesień 2020 Nr. 4
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - PAŹDZIERNIK 2020 nr 2
 • Kurs WIND Lefkada 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2020
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020
 • KOS kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi wyspa Kos - Wrzesień 2020 Nr. 5
 • Szkolenia KITE na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  31-07-2020
  Polska szkoła kitesurfingu Sycylia Lo Stagnone KURS w LIPCU 2020
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  Obozy windsurfingowe za granicą Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 3
 • Sierpień 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2020
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • Psali Kos WYJAZD wind

  Zapytaj o ofertę
  01-08-2020
  Kos Psalidi wyjazd windsurfingowy Sierpień 2020 nr 1
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-09-2020
  Kite wyjazdy SZKOLENIE na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2020
Powrót

Przewodniki

MONTGENEVRE

 • MONTGENEVRE
 • MONTGENEVRE

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - MONTGENEVRE - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Montgenevre jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych ośrodków narciarskich we Francji. Pomimo upływającego czasu i postępu technologii nadal zachowuje osobliwą atmosferę małej, górskiej miejscowości.  Trasy znajdujące się w pobliżu centrum kurortu idealnie nadają się dla osób początkujących i średniozaawansowanych, podczas gdy bardziej zaawansowani narciarze mogą korzystać z ogromnych rozmiarów obszaru narciarskiego Milky Way, gdzie z pewnością znajdą zjazdy odpowiednie do swojego poziomu zaawansowania. Montgenevre oprócz własnych tras narciarskich oferuje możliwość jazdy na trasach leżącego na terenie zarówno Włoch, jak i Francji. Mowa tu o wspomnianych wcześniej centrum narciarskim Milky Way, obejmującym łącznie ponad 400 km doskonale utrzymanych tras narciarskich. 

Wypoczynek w Montgenevre możliwy jest zarówno latem jak i zimą. Leżące tuż przy granicy włoskiej Montgenevre sięga pamięcią czasów pradawnych czasów. Wsi uroku dodaje jego geograficzna pozycja, dzięki której obszar może poszczycić się aż 300 słonecznymi dniami w roku.  Wysokość, na jakiej znajduje się ośrodek zapewnia mu doskonałe warunki narciarskie, oraz bardzo długi sezon. 

Montgenevre posiada wszystkie udogodnienia nowoczesnego ośrodka narciarskiego, a jednocześnie zachowuje swój tradycyjny urok wysokogórskiej miejscowości. Tutejsze restauracje i bary oferują szeroką gamę zarówno sztampowych potraw górskich, jak i popularnych na całym świecie dań. Tutejsze lokale gastronomiczne zaopatrują się w lokalnych sklepach oraz na cotygodniowym targu, dlatego możemy mieć pewność, że wszystko, co spożywamy jest świeże, regionalne i autentyczne.

Stoki narciarskie Montgenevre szczególnie dobrze nadają się dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Ośrodek dysponuje łącznie 59 trasami, obejmującymi 100 km nartostrad oraz obsługującymi je 38 wyciągami.  Sezon zimowy w trwa tu zwykle od połowy grudnia do ostatnich tygodni kwietnia, a tutejsze opady śniegu można z czystym sumieniem nazwać rekordowymi. W przeszłości niejednokrotnie zdarzało się tak, że gdy warunki śniegowe innych wiodących ośrodków narciarskich zawiodły, w Montgenevre trasy narciarskie pozostawały w bezkonkurencyjnym stanie aż do końca sezonu, dzięki czemu stwierdzenie, że doskonałe warunki narciarskie są tu gwarantowane nie jest wcale przesadzone.

Montgenevre cieszy się wciąż rosnącą renomą w świecie sportu. Mnogość możliwych do uprawiania tu dyscyplin rok rocznie przyciąga tu wielu pasjonatów białego szaleństwa. Duże obszary off piste, nowy snowpark i obszar boardercross zapewniają doskonałe miejsca do wielogodzinnych szaleństw w białym puchu, a obszernych rozmiarów obszary szkółkarskie umożliwiają początkującym postawić w sposób bezpieczny swoje pierwsze kroki na śniegu zarówno na nartach, jak i na desce snowboardowej.

 

Montgenevre w pigułce:

 • Jeden z najstarszych i najpiękniejszych ośrodków narciarskich we Francji
 • Łatwy dostęp do fantastycznego ośrodka narciarskiego Milky Way, oferującego dostęp do 400 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności
 • Trasy w pobliżu centrum kurortu nadają się szczególnie dla początkujących i średniozaawansowanych
 • Posiadacz czołowej pozycji w rankingu francuskich ośrdków narciarskich jeśli chodzi o jakość i grubość pokrywy śnieżnej 
 • Długi sezon narciarski
 • Ponad 50000m² terenów szkółkarskich

 

 

PRZELOTY I POBYT - MONTGENEVRE - FRANCJA

Baza noclegowa jest tu bardzo dobrze zorganizowana i z łatwością znajdziemy tu nocleg spełniający oczekiwania każdej grupy gości o bardzo zróżnicowanej zasobności portfela. Dlatego też niezależnie od budżetu, jakim dysponujemy możemy być pewni, że podczas naszego pobytu w Montgenevre zostaniemy obsłużeni w najlepszy możliwy sposób, a obsługa dołoży wszelkich starań, by pobyt ten był pełen miłych i niezapomnianych doznań.

Dojazd do ośrodka narciarskiego w Montgenevre jest nadzwyczaj łatwy, a znajdując się nieopodal liczne porty lotnicze zdecydowanie ułatwiają całe przedsięwzięcie.  Dodatkowo, znacznym udogodnieniem są codzienne transfery z lotnisk i dworców kolejowych wprost do ośrodka.

Lotniska znajdujące się w okolicy ośrodka i czasy transferów do niego:

Port lotniczy w Turynie –                   1h 25 minut

Port lotniczy w Grenoble –                2h 55minut

Port lotniczy w Chambery –               2h

Port lotniczy Mediolan Malpensa – 2h

Port lotniczy w Genewie –                 3h 

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - MONTGENEVRE - FRANCJA

Montgenevre to ośrodek przyjazny rodzinom. Obsługa ośrodka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wakacje są o wiele bardziej udane, kiedy cała rodzina jest w komplecie i wspólnie może szlifować swoje narciarskie/ snowboardowe umiejętności. Dlatego rodziny przyjeżdżające do Montgenevre znajdą tu wszystko, czego mogą potrzebować – od wypożyczalni sprzętu sportowego, poprzez przedszkola narciarskie zapewniające opiekę najmłodszym milusińskim, po certyfikowane szkoły narciarskie oferujące zajęcia odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Klub Piou Piou to wspomniane wyżej przedszkole narciarskie oferujące opiekę na maluchami powyżej szóstego miesiąca życia. Pod opieką wykwalifikowanego personelu można zostawić maluchy niebiorące udziału w zajęciach sportowych, jak również starsze dzieci, które pod okiem instruktorów szkoły narciarskiej zgłębią swoją wiedzę o sportach zimowych i spróbują w nich swoich sił.  

Nawet po zejściu ze stoku w Montgenevre nie ma szans na nudę. Szeroki wachlarz zajęć poza stokiem obejmuje takie działania, jak:

- Jazda na sankach to zajęcie, które uwielbiają zarówno maluchy, jak i ich rodzice.  Pieczołowicie przygotowane tory saneczkarskie zapewniają doskonałą zabawę i oferują możliwość pozostałych pokładów energii.

- Skutery śnieżne to kolejna z atrakcji ośrodka Montgenevre. Po szalonej jeździe docieramy do górskiej restauracji, gdzie wliczony w cenę atrakcji włoski posiłek rozgrzeje skostniałe ciało. 

-Dzięki kooperacji z sąsiednimi miejscowościami możliwe jest zorganizowanie takich atrakcji, jak heliskiing. Leżąca nieopodal Sauze D'Oulx daje możliwość zorganizowania przeżycia tej jedynej w swoim rodzaju przygody, a wszystko to w bardzo rozsądnej cenie.

- Piesze eskapady oraz wędrówki na rakietach śnieżnych są możliwe dzięki zadbanym i utrzymanym w doskonałym stanie szlakom górskim.

- Wycieczki z przewodnikiem po dziewiczych terenach obszaru. Co byście powiedzieli na wędrówkę poza wyznaczonymi szlakami, podczas której mielibyście możliwość zobaczenia wszystkich tych rzeczy, które nie są dostępne dla zwykłego podróżnika?

- Trekking na śniegu. Podczas wyprawy z certyfikowanym przewodnikiem mamy okazję do zwiedzenia okolicznych zaułków, podczas której będziemy mieć jedyną w swoim rodzaju okazję do podziwiania zapierających dech w piersi wysokogórskich krajobrazów. Podczas pieszej wyprawy można dojść w miejsca niedostępne podczas wjazdu wyciągiem.  Po obejrzeniu zachodu słońca grupa zjeżdża do ośrodka przy blasku pochodni. Piszesz się na to?

- Narciarski tour po okolicznych ośrodkach to atrakcja, która ma na celu umożliwienie jazdy na nartach/ snowboardzie w pięciu różnych ośrodkach narciarskich w jeden dzień. Z pewnością warto, choć raz, przeżyć taką przygodę, która jest okazją do wspanialej zabawy oraz możliwością zdobycia nowych doświadczeń oraz wspaniałych wspomnień.

- Lodowisko na świeżym powietrzu to kolejna z propozycja ośrodka na aktywne spędzenie czasu z całą rodziną. Położone w samym sercu miejscowości Montgenevre z łatwym dostępem od stoków lodowisko jest otwarte w ciągu dnia oraz wieczorami.

- Jednodniowa wycieczka do Briancon to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o lokalnej kulturze oraz historii. Briancon to bardzo ładne, historyczne miasteczko znajdujące się w dole doliny.

- Basen / Sauna / Jacuzzi / Hamam. Podczas urlopu warto poświęcić kilka chwil na relaks. W niektórych miejscach zakwaterowania usługi te wliczone są w cenę pobytu, jednak  jeśli w naszym przypadku jest inaczej, to za niewielkie pieniądze można skorzystać z tych „dóbr” w okolicznych hotelach.

- Masaż tajski. Czy istnieje lepszy sposób na relaks po dniu spędzonym na stoku niż z wykonany przez profesjonalnego masażystę masaż tajski? Jest to doświadczenie, którego za nic nie powinno się przegapić.

- Cotygodniowy lokalny targ to miejsce, w którym sprzedawane są produkty regionalne, nietypowe twory górskiego i tego typu rzeczy. Jeśli coś, czego miałeś okazję spróbować podczas pobytu tutaj wybitnie ci zasmakowało, to możesz to znaleźć na tutejszym targu, kupić i zawieźć znajomym, by i oni tego posmakowali. Jeśli szukasz nietuzinkowego pomysłu na pamiątkę lub prezent z pobytu w Montgenevre, to prawdopodobnie para ręcznie robionych wełnianych skarpet w nietuzinkowe wzorki jest tym, czego szukasz.  

Są to tylko niektóre z licznych zajęć, jakie posiada swojej ofercie ośrodek narciarski Montgenevre, dlatego z pewnością każdy z gości znajdzie tu cos odpowiedniego dla siebie.

Po długim i męczącym dniu na stoku, i kiedy mrok zaleje uliczki miejscowości należałoby znaleźć jakieś zaciszne miejsce, w którym będziemy mogli zjeść sycący posiłek, dzięki któremu uzupełnimy stracone kalorie. Na szczęście nie brakuje tu miejsc, w których można najeść się do syta. Liczne restauracje na terenie ośrodka posiadają w swoich kartach menu potrawy i dania, które zaspokoją wymagania nawet najbardziej wybrednych podniebień.

Po posiłku możemy wybrać się do jednego z kilkunastu barów, by w ten sposób zakończyć mile spędzony dzień, choć osoby szukające mocniejszych wrażeń ( np. całonocnych szaleństw na parkiecie) powinny pamiętać, że Montgenevre to raczej rodziny kurort wypoczynkowy skoncentrowany na potrzebach i wymaganiach tejże właśnie grupy gości, dlatego wariacje do białego rana raczej nie wchodzą tu w grę.

 

HOTELE - MONTGEVRE - FRANCJA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie