Przewodnik-Martynika Karaiby-Windsurfing Kitesurfing-Wyjazdy-Szkolenia
 • Soma Bay CZERWIEC 2022

  Zapytaj o ofertę
  03-06-2022
  Nauka windsurfingu EGIPT Soma Bay CZERWIEC 2022
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2022
  Obozy windsurfingowe 2022 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 3
 • WINDSURFING LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  20-06-2022
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie Czerwiec 2022 nr 3
 • Ladies on WS Board

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2022
  Ladies on windsurf board - VASSILIKI na LEFKADZIE 2022
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  02-09-2022
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2022 Wrzesień nr 2
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2022

  Zapytaj o ofertę
  20-10-2022
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Październik 2022 NR 3
 • Soma Bay WIND 2022

  Zapytaj o ofertę
  26-05-2022
  Windsurfing MAJ/CZERWIEC 2022 - SOMA BAY - Egipt
 • LEFKADA BOŻE CIAŁO '22

  Zapytaj o ofertę
  13-06-2022
  WYJAZDY WINDSURFING VASSILIKI GRECJA - POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU - BOŻE CIAŁO 2022
 • Windsurfing Vassiliki '22

  Zapytaj o ofertę
  27-06-2022
  Obozy windsurfingowe za granicą LEFKADA VASSILIKI Czerwiec/Lipiec 2022
 • DAHAD Maj 2022

  Zapytaj o ofertę
  30-04-2022
  DAHAB Majówka 2022 - wyjazd szkoleniowy WINDSURFING
 • SOMA BAY Egipt 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2022
  Windsurfing w Egipcie SOMA BAY Wrzesień/Październik 2022
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  06-10-2022
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2022 - PAŹDZIERNIK nr 1
 • VASSILIKI Lipiec 2022

  Zapytaj o ofertę
  01-07-2022
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2022 nr 1 Polska Szkoła
 • LEFKADA Czerwiec 2022

  Zapytaj o ofertę
  24-06-2022
  Lefkada windsurfing POLSKA SZKOŁA Kurs CZERWIEC 2022 nr 4
 • VASSILIKI 2022

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2022
  Wyjazd WIND do VASSILIKI Sierpień 2022
 • Power Jibe Week '22

  Zapytaj o ofertę
  08-07-2022
  Power Jibe Week - VASSILIKI LEFKADA 2022
 • MAJÓWKA 2022 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  24-04-2022
  Soma Bay MAJÓWKA 2022 wyjazd z polskim instruktorem
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  05-08-2022
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2022
 • Wyjazd windsurfing 2022

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2022
  Wyjazd windsurfing Lefkada Lipiec/Sierpień 2022
 • Kurs WIND Lefkada 2022

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2022
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2022
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2022
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2022 nr 3
Powrót

Przewodniki

MARTYNIKA

 • MARTYNIKA
 • MARTYNIKA

PRZEWODNIK WINDSURFING / KITESURFING - MARTYNIKA

Martynika to kolejne miejsce szczególnie lubiane przez pasjonatów sportów wodnych.  Wyspa ta jest częścią Antyli Francuskich i znajduje się ona w samym centrum archipelagu Wysp Karaibskich. Podczas pobytu na przynależącej do Francji wyspie suma summarum znajdujemy się na terytorium Unii Europejskiej, a waluta, w jakiej płacimy to Euro. Na każdym kroku można spotkać tablice informujące o tym, że „Dany obiekt został wybudowany/odnowiony z patronatem Unii Europejskiej” – wtedy można zacząć wątpić, co do miejsca, w jakim faktycznie się znajdujemy, lecz spokojnie- to na 100% są Karaiby! Językiem urzędowym jest francuski, a z uwagi na fakt, iż niewielki odsetek tubylców mówi po angielsku, warto zaopatrzyć się w słowniczek podstawowych zwrotów francuskich. W innym wypadku komunikacja w chociażby supermarkecie czy restauracji może okazać się wręcz niemożliwa. Sama wyspa jest przepiękna, gęsto porośnięta roślinnością. Tutejsze piaszczyste plaże i cieplutka woda sprzyjają wodnym szaleństwom. Według statystyk najlepsze warunki wiatrowe panują tu od stycznia do maja, czyli podczas karaibskiej „zimy”. Wśród kitesurferów krążą plotki o możliwości jazdy wave tu na Martynice, aczkolwiek nie jest to raczej najlepsze miejsce do tej odmiany kitesurfingu. Surferzy i kitesurferzy nie bez powodu upatrzyli sobie takie spoty jak: Le Lorrain, La Trinite, czyłwysep Caravelle. Praktycznie zawsze wieje tu wiatr, przy którym uprawianie kite/surfingu jest fantastyczną zabawą.

FBC Martynika (Windsurfingowy Klub Martynika) znajduje się na wietrznej części tej pięknej wyspy, na Pointe du Bout (na krańcu półwyspu). Mieści się on w imponującym ogrodzie palmowym w pobliżu Carayou Hotel & Spa. Ośrodek jest ten jest bardzo przestronny i wyposażony jest on we wszystkie udogodnienia leżące w zasięgu ręki, tuż przy brzegu morza. Przez cały rok woda jest tu ciepła, a warunki wiatrowe doskonałe - czy można prosić o wiele więcej? 

 

KITE / WIND ONLINE SHOP

 

 

Gorąco polecamy zakupy w naszym sklepie wind/kite !

PRZELOTY I POBYT - MARTYNIKA

Wakacje na Karaibach – kiedy jechać?

Podczas podejmowania decyzji odnośnie naszego wyjazdu na Karaiby, które należy wziąć pod uwagę trzy czynniki mogące mieć kluczowy wpływ na to, jak udany będzie nasz urlop. Mowa tu o pogodzie, kosztach i tłumach turystów, jakie tam znajdziemy.

Pogoda na Karaibach jest generalnie dobra w każdym okresie, aczkolwiek najbardziej sprzyjające warunki dla turystów z Europy panują tu od grudnia do kwietnia. Dlaczego? Dlatego, że powietrze jest tu wtedy najbardziej suche i wolne od wilgoci, a noce przyjemnie chłodne. Latem i jesienią temperatura wzrastają tu do trudnych do wytrzymania poziomów, a sile, krótkotrwałe ulewy występują tu na porządku dziennym. Sprzyja to dużej wilgotności powietrza, co w połączeniu z gorącem daje wrażenie duchoty.

Jeśli chodzi o koszty pobytu na karaibskich wyspach, to za szczyt sezonu uważa się tutaj okres od połowy grudnia do połowy kwietnia. Wtedy też wynajem miejsc noclegowych jest mało opłacalny, gdyż ceny hoteli i pokoi w kwaterach prywatnych są o 20-50% wyższe, aniżeli w innych miesiącach. 

Analizując ruch turystyczny na wyspach oraz tłumy ludzi oblegających hotele, plaże i wszystko to, czym możesz być zainteresowany podczas swojego urlopu, to musisz wiedzieć, że największy tłok panuje tu w okresie zimowym, oraz przy okazji Bożego Narodzenia/Nowego Roku, przez cały luty oraz na Wielkanoc. Miesiącami, kiedy jest tu o wiele spokojniej są wrzesień oraz październik. Wtedy też możemy liczyć na to, że znajdziemy nocleg w atrakcyjnej cenie, na plaży oprócz ręczników innych plażowiczów znajdziemy również piasek, a w restauracjach i w barchanie będziemy zmuszeni do wielogodzinnego oczekiwania na realizację naszego zamówienia.

Biorąc pod uwagę powyższą analizę tłumów, cen oraz warunków pogodowych nasuwa się wniosek, że maj jest miesiącem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdu na Karaiby. Pogoda jest wtedy praktycznie tak samo dobra, jak w miesiącach uznawanych za szczyt sezonu, za to koszty zakwaterowania są o niebo niższe. Z podobnych powodów również początek grudnia to kolejny termin, jaki powinien Cię zainteresować, jeśli chcesz móc w pełni skorzystać z atrakcji oferowanych przez ten region, nie płacąc przy tym kroci. Jeżeli Twój wyjazd uzależniony jest od przerw w zajęciach szkolnych ( podróżujesz z dziećmi lub sam się uczysz), to warto wiedzieć, że ceny hoteli mają tendencję spadkową pod koniec sierpnia.

Możliwości zakwaterowania na Karaibach jest praktycznie nieskończenie wiele. Hotele z każdą ilością gwiazdek oferujące możliwość pobytu w luksusowych apartamentach i w opcji All-inclusive, oraz alternatywne, tańsze opcje noclegu. Najprościej zdać się na usługi touroperatora, który pomoże w znalezieniu najlepszej opcji cena - jakość usługi, aczkolwiek wiele na wielu wyspach znajduje się również wiele małych, niedrogich hoteli i pensjonatów, które nie zostały zawarte w ofertach większości organizatorów wyjazdów. Jeżeli podróżujesz na własną rękę, to z łatwością znajdziesz takie miejsca noclegowe na stronach internetowych. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - MARTYNIKA

Martynika ma do zaoferowania nie tylko doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest tu również wiele ciekawych miejsc i obiektów do obejrzenia. DO najciekawszych naszym zdaniem miejsc tutaj należą:

 • Rezerwat przyrody La Caravelle to niesamowite miejsce, w którym możemy obserwować rozmaite stworzenia morskie, jak i lądowe. Podążając ścieżką docieramy do ruin zamku Chateau Dubuc. Jedna z tras zaprowadzi nas do latarni morskiej, z której rozpościera się niesamowity widok.
 • Ogród botaniczny Balata stworzony został przez Jean-Philippe Thoze, który zebrał tu bardziej i mniej rzadko spotykane rośliny. Spacer pośród 200 gatunków  roślin tropikalnych to niesamowite przeżycie, a smaczku całemu przedsięwzięciu dodają latające dookoła kolibry.
 • Kręta trasa Route de la Trace prowadząca z Fort-de-France do uroczej miejscowości Ajoupa-Bouillon, ma zaszczyt przebiegać przez niektóre z najbardziej spektakularnych panoram Martyniki.
 • Pitons (szczyty) du Carbet,  których jest aż 6 zawdzięczają swój niesamowity kształt ich wulkanicznemu pochodzeniu. Tworzą one jedyne w swoim rodzaju tło dla Route de la Trace. Piton Lacroix, który osiąga wysokość 1 196m, robi naprawdę ogromne wrażenie. Miłośnicy przyrody będą oczarowani wyjątkową różnorodności tutejszej bujnej roślinności: epifitów, orchidei, begonii, magnolii, itp.
 • Szlak Jezuitów to przepiękna trasa spacerowa dla zapalonych piechurów. „Szlak jezuitów" zawdzięcza swoją nazwę bractwu religijnemu i została ona otwarta w XVIIw. Przecina ona lasy tropikalne, zapewniając możliwość obserwowania bujnej roślinności, a w połowie długości szlaku można skorzystać z chłodzącej kąpieli w rzece Lorrain.

Koncepcja życia nocnego na Martynice przewiduje rozrywkę dla gości w każdym wieku i na każdy gust. Liczne restauracje, bary i kluby pozostają otwarte do późnych godzin nocnych. 

HOTELE W MARTYNIKA 

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

INNE INFORMACJE - MARTYNIKA

Karaiby - przepis na udany (tańszy) pobyt

Podróż poza sezonem -można zaoszczędzić od 30% wzwyż, jeśli swój pobyt tutaj zaplanujesz na okres kwiecień - grudzień 

Lokalny alkohol - Rum oraz lokalne piwa są znacznie tańsze niż inne, znane w Europie alkohole

Transport – szukaj w Internecie lokalnych ofert dotyczących przewozu turystów z wyspy na wyspę, w przeciwnym wypadku być może będziesz zmuszony do zapłacenia astronomicznych kwot za coś, co możesz mieć za bezcen

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  Centrum rezerwacji

  • 509 103 273
   (opłata wg stawki operatora)

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie