Wyjazdy-Gerlitzen-Austria-Przewodnik narciarski i snowboardowy
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  27-09-2020
  Nauka windsurfingu PALEKASTRO KRETA Wrzesień / Październik 2020
 • Palekastro windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  14-06-2020
  Wyjazd szkoleniowy w windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2020 nr 2
 • KOS szkoła WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  19-09-2020
  Windsurfing we wrześniu w Polskiej Szkole Kos Wrzesień 2020 nr 3
 • MAJÓWKA 2020 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  26-04-2020
  Soma Bay - MAJÓWKA 2020 - wyjazd z polskim instruktorem
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - październik nr 1
 • Grupowy wyjazd WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  04-06-2020
  Kurs windsurfingu w VASSILIKI LEFKADA Czerwiec 2020 nr 2
 • Psalidi KITE Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Psalidi na Kos - Kitesurfing - Lipiec 2020 nr. 4
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  06-08-2020
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2020 nr 2
 • Lipiec KITE w LoStagnone

  Zapytaj o ofertę
  10-07-2020
  Wyjazdy KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2020
 • Wrzesień 2020 KOS

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2020
  Kurs windsurfingu za granicą Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 1
 • LEFKADA Czerwiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  18-06-2020
  Lefkada windsurfing POLSKA SZKOŁA Kurs CZERWIEC 2020 nr 4
 • Vassiliki Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  20-08-2020
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Sycylia szkolenie kite

  Zapytaj o ofertę
  03-04-2020
  Szkoła kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Kwiecień 2020
 • Czerwiec 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  19-06-2020
  Kitesurfing za granicą SYC=YLIA LO STAGNONE Czerwiec 2020
 • LEFKADA Sierpień 2020

  Zapytaj o ofertę
  30-07-2020
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2020
  Kurs windsurfingu KRETA PALEKASTRO Lipiec 2020 nr 4
 • Kos Psalidi KITE 2020

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2020
  Wyjazdy kitesurfingowe Kos Psalidi - Wrzesień 2020 Nr. 2
 • Kurs WIND Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  06-06-2020
  Kurs windsurfingu Kos Psalidi Czerwiec 2020 nr 2
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2020
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 4
 • Wyjazd kite Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  17-04-2020
  KITESURFING W LO STAGNONE NA SYCYLII WYJAZD SZKOLENIOWY KWIECIEŃ 2020
Powrót

Przewodniki

GERLITZEN

 • Gerlitzen
 • Gerlitzen

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - GERLITZEN - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

W samym sercu Karyntii, nas jeziorem Ossiach znajduje się kurort narciarski Gerlitzen. Miejscowość położona na wysokości 1,911m n.p.m. dysponuje obszarem narciarskim z 46 km świetnie utrzymanych tras zjazdowych odpowiednich dla wszystkich narciarzy, bez względu na ich stopień zaawansowania. Gerlitzen jest jednym z trzech obszarów narciarskich tworzących Villach Ski Mountains, a za razem największym z nich. Oprócz Gerlitzen znajdują się tu jeszcze Verditz i Dreilandereck, lecz ze swoją ilością tras obsługiwanych przez 17 wyciągów wypada on zdecydowanie najlepiej na tle pozostałych.

Obszar narciarski znajduje się na górze Gerlitzen, i to właśnie jej zawdzięcza swoją nazwę.  Jej szczyt znajdujący się na wysokości blisko 2.000m ( 1.909m n.p.m.) jest najwyższym szczytem w okolicy, i to właśnie z niego rozciąga się niesamowita alpejska panorama. Nie bez powodu góra Gerlitzen uznawana jest za jeden z najlepszych punktów widokowych w całej Austrii. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można zobaczyć stąd obiekty znajdujące się w sporych odległościach od Gerlitzen.

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania gwarantuje, że warunki narciarskie są tu zawsze doskonałe, a jazda na szerokich  trasach, z których rozciąga się panoramiczny widok możliwa jest zazwyczaj od listopada do kwietnia.

         

Ośrodek narciarski Gerlitzen jest doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników sportów zimowych, a jego tereny są uznawane za idealne do nauki jazdy na nartach, dlatego też jest często wybieranym kurortem na wyprawy rodzinne. Dodatkowo Gerlitzen jako nieliczne centrum sportów zimowych w Karyntii posiada certyfikaty jakości dla stoków narciarskich oraz poświadczające fakt, iż jest to miejsce odpowiednie do zdobywania i doskonalenia umiejętności narciarskich. Również tutejsze wyciągi zostały uhonorowane znakiem jakości przyznawanym przez Związek Kolei Linowych, co świadczy o ich niezawodności i bezpieczeństwie użytkowania.

 Gerlitzen posiada trasy schodzące w dół masywu w kierunku  jeziora Ossiach. Fakt ten sprawia, że podczas jazdy mamy okazję podziwiać niepowtarzalne widoki, doznania wizualne nie mają sobie równych.

Chcąc porównać Gerlitzen do innych kurortów narciarskich Karyntii, np. Nassfeld, czy Bad Kleinkirchheim z łatwością zauważymy dzielące je różnice. Gerlitzen bowiem jest małym, rodzinnym ośrodkiem oferującym w znacznej części obszary szkółkarskie, charakteryzujące się słonecznymi i szerokimi trasami. Oczywiście osoby posiadające na swoim koncie liczne godziny spędzone na nartach również nie będą się tu nudzić, bo i dla nich znajdą się tu odpowiednie tereny. 

Główny wyciąg Gerlitzen prowadzi  z Annenheim do Kanzelhöhe, w efekcie czego po wjechaniu tą gondolą znajdujemy się dokładnie w połowie drogi na wierzchołek Gerlitzen. To tutaj na wysokości 1.500m n.p.m. oprócz liku restauracji, szkoły narciarskiej oraz hotelu znajduje się wybudowane w 1930 roku obserwatorium słoneczne.  Z Kanzelhöhe inną kolejką dostaniemy się na sam szczyt, z którego rozchodzą się nartostrady we wszystkich kierunkach. Zarówno narciarze, jak i zwolennicy deski snowboardowej mogą wybrać trasę odpowiednią dla siebie, której pokonanie dostarczy im wielu niezapomnianych wrażeń. Najdłuższa z tutejszych tras to Klosterle ( prawie 5,5 km) i jest ona oznaczona kolorem czerwonym. Czarne trasy choć są tu tylko dwie, są w stanie zaspokoić potrzeby wprawionych narciarzy, oczywiście przy wsparciu ich przez obszary do freeride’u.

Snowboardziści znajdą w tutejszych dwóch snowarkach wszystko to, co każdy miłośnik jazdy na jednej desce może sobie zażyczyć, m.in. halfpipe, kicker i railslide. Narciarze biegowi natomiast mają tu do swojej dyspozycji 12 km tras przygotowanych z myślą o nich.

Gerlitzen jest również miejscem nazywanym „bramą” do kultury, historii oraz bazą wypadową do innych atrakcji turystycznych, jakie znajdują się w okolicy. Jedną z nich jest miasto Treffen leżące u stóp Gerlitzen, które jest wręcz przesiąknięte rzymską historią i zobaczyć tam można pozostałości rzymskiego miasta. Dlatego też podczas pobytu tutaj warto poświęcić czas na zwiedzenie Treffen. Poza stokiem można również pojeździć na sankach, w kuligach, czy na łyżwach. Dodatkowo znajduje się tu wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych idealnie nadających się zarówno na piesze wędrówki, jaki i na wyprawy na rakietach śnieżnych. Słoneczna Karyntia może pochwalić się wręcz rekordową liczbą dni, w których świeci tu słońce, albowiem jest ich aż 200, co z pewnością mobilizuje do zorganizowania eskapady w kierunku szczytu Gerlitzen. Hotel „Feuerberg Mountain Resort” posiada saunę i SPA, z których można skorzystać nawet jeśli nie jest się ich gościem, oczywiście za opłatą. W pobliskim Villach dodatkowo znajduje się jedna z największych atrakcji regionu, a mianowicie możliwość kąpieli w wodach pochodzących z termalnych źródeł.

         

Również w godzinach wieczornych życie w Gerlitzen toczy się nieprzerywanie, i ten choć niewielkich rozmiarów ośrodek narciarski, ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Liczne restauracje górskie znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów oferują doskonałe jedzenie i trunki. Niejednokrotnie tez organizowane są w nich wieczorki muzyczne cieszące się sporą popularnością. Dodatkowo nie brak tu barów, w których w przemiłej atmosferze można spędzić uroczy wieczór. Osoby potrzebujące znacznie większej ilości atrakcji, oraz poszukujące lokali, w których przetańczyć można całą noc, powinny rozważyć spędzenie wieczoru w oddalonym o kilka kilometrów Villach lub wybrać się do większych miejscowości obszaru Karyntia, w których niezaprzeczalnie oferta Apres - ski jest o wiele bogatsza.

Baza noclegowa Gerlitzen ma do zaoferowania swoim gościom możliwość zakwaterowania w hotelach znajdujących się zarówno nad brzegiem jeziora Ossiach, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie stoków narciarskich. Wysokie standardy oferowanych usług nie odbiegają niczym od tych, w najbardziej znanych hotelach, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się zamieszkać w hotelu 3- lub 4- gwiazdkowym. Dodatkowo z powodzeniem znajdziemy pokoje w schroniskach, czy gospodach, będących alternatywą dla bardziej kosztownych opcji noclegowych.

Pocieszającym z pewnością jest fakt, iż ceny zarówno noclegów, karnetów narciarskich jak i jedzenia czy rozrywki są tu bardzo rozsądne i nie jest koniecznym posiadanie dostępu do nieograniczonych środków pieniężnych, aby chwile spędzone w Gerlitzen należały do niezapomnianych.  

Dojazd autem do tego regionu narciarskiego zajmuje około 10 godzin ( w zależności od tego, gdzie znajduje się punkt początkowy oraz docelowy naszej podróży). Jadąc autostradą A1 kierujemy się na Ostrawę. Drogą E442 jedziemy w kierunku Brna, następnie E461 i trasą 52 w kierunku Wiedeń/Znojmo/Mikulov. Jedziemy dalej do Niederösterreich, w Austrii. Kontynuujemy wzdłuż A2, S6 i S36 jadąc do Friesacher Straße/Triesterstraße/B317 w Judenburg. Następnie drogą B317 dojedziemy do Karyntii i w zależności od kurortu narciarskiego, jaki nas interesuje taką drogą będziemy kontynuować śledząc znaki drogowe.

 

Gerlitzen w pigułce:

 • Doskonale nasłonecznione stoki; słońce świeci tu przez 200 dni w roku
 • Trasy narciarskie odpowiednie dla każdego stopnia opanowanych umiejętności
 • Kurort często wybierany na wyprawy rodzinne, z uwagi na liczne obszary szkółkarskie
 • Niezbyt wygórowane ceny karnetów oraz innych usług świadczonych na terenie ośrodka
 • Wiele atrakcyjnych zajęć poza stokiem
 • Bogata oferta apres – ski
 • Liczne certyfikaty potwierdzające jakość oferowanych usług

 

HOTELE  W GERLITZEN W AUSTRII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie