Wyjazdy-JAKUSZYCE-PRZEWODNIK NARCIARSKI-Narciarstwo biegowe
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - październik nr 1
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2020
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2020
 • Nauka WIND na Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kos Psalidi Szkoła windsurfingu Wrzesień 2020 nr 4
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - PAŹDZIERNIK 2020 nr 2
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  27-09-2020
  Nauka windsurfingu PALEKASTRO KRETA Wrzesień / Październik 2020
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  22-10-2020
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2020 - PAŹDZIERNIK nr 4
 • Kurs WIND w Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2020
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020 nr 4
 • KITE wyjazdy Egipt

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Kite wyjazdy Egipt – Polska Szkoła Kitesurfingu - PAŹDZIERNIK 2020 nr 1
 • KOS kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi wyspa Kos - Wrzesień 2020 Nr. 5
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-10-2020
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - Październik 2020 nr 3
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-09-2020
  Kite wyjazdy SZKOLENIE na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2020
 • Wrzesień 2020 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2020 nr 2
 • PAŹDZIERNIK w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Kitesurfing wyjazdy szkoleniowe Soma Bay – PAŹDZIERNIK 2020
Powrót

Przewodniki

JAKUSZYCE - PRZEWODNIK NARCIARSKI

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - JAKUSZYCE - POLSKA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

 

Jakuszyce na nartach biegowych Marzec 2015-Jakuszyce Poland Cross Country Skiing March 2015

         

Jakuszyce są najwyżej położoną dzielnicą Szklarskiej Poręby. Miejscowość ta zlokalizowana jest w Karkonoszach (woj. Dolnośląskie). Karkonoskie stoki są niedrogą alternatywną dla tych pasjonatów białego szaleństwa, którym czy to brak czasu, czy też brak funduszy nie pozwalają na zorganizowanie większej eskapady narciarskiej, np. w Alpy.

O Szklarskiej Porębie i jej okolicach krążą rozmaite legendy, a region ten znany jest ze znajdujących się w jej bezpośredniej okolicy miejscowości uzdrowiskowych oraz z doskonałych warunków narciarskich jakie tu panują. Każdego roku na karkonoskich stokach znaleźć można entuzjastów jazdy na dwóch deskach z całej praktycznie Europy, choć oczywiście zdecydowaną przewagę liczebną mają nasi rodacy.

         

Niesamowita panorama obejmująca okoliczne szczyty,  np. Śnieżka ( 1603 m n.p.m.), Szrenica ( 1362 m), Wysoki Kamień ( 1058 m) i wiele innych wygląda tak samo imponująco zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Pierwsze spotkanie miłośników sportów zimowych w Szklarskiej Porębie datuje się na XVII w, natomiast w bardziej współczesnych czasach wykorzystano potencjał drzemiący w tym regionie i zadbano o nowoczesną infrastrukturę narciarską. Znany i ceniony kurort narciarski rozciąga się pomiędzy kilkoma dolinami i obejmuje kilka pasm górskich.

Dogodne położenie oraz specyficzny mikroklimat sprawiają, że jeździć tu można już praktycznie od pierwszych opadów śniegu w sezonie. Oznacza to, że sezon narciarski trwa tu zwykle od końca października do późnej wiosny.

         

Stoki narciarskie w Jakuszycach należą do zróżnicowanych pod względem trudności, dlatego też każdy narciarz- zarówno początkujący, jak i zaawansowany znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo centrum narciarskie dysponuje systemem sztucznego naśnieżania, który w przypadku zaistnienia takiej potrzeby jest w stanie pokryć sztucznym śniegiem znaczną część tras zjazdowych.

Również snowboardziści znajdą tu sporo miejsc odpowiednich do jazdy na jednej desce, lecz tym, z czego słynie ten kurort jest Ośrodek Narciarstwa Biegowego.

Centrum narciarskie Jakuszyce samo z siebie jest w stanie zapewnić odpowiednią dawkę emocji narciarzom biegowym, lecz w połączeniu z obszarem narciarskim należącym do znajdującego się po czeskiej stronie  Harrachov ( warto dodać, że Jakuszyce – Harrachov to dawne przejście graniczne z naszymi południowymi sąsiadami) tworzą niesamowitą ski area obejmującą w sumie ponad 100km tras biegowych znajdujących się na terytorium obu państw. Jakuszycki Ośrodek Narciarstwa Biegowego jest największym takim stowarzyszeniem narciarzy w Polsce i jednym z najlepszych w Europie.

Trasy biegowe znajdujące się tutaj nadają się zarówno dla amatorów, jak i osób jeżdżących wyczynowo, a aż 4 z nich posiadają homologację światową FIS. Zdecydowana większość z ogółu tras biegowych znajduje się w paśmie Gór Izerskich.

         

Oczywiście ośrodek dysponuje wypożyczalnią sprzętu sportowego oraz szkołą narciarstwa i snowboardu, dlatego też jeśli to nasz pierwszy taki wyjazd, to znajdziemy ludzi gotowych nam pomóc zarówno w doborze sprzętu, jak i tych w towarzystwie których postawimy swoje pierwsze kroki na śniegu.

Polana Jakuszycka jest bramą do większości tras zjazdowych, jakie się tu znajdują, a same Jakuszyce są niejako bramą do Gór Izerskich. Na Polanie Jakuszyckiej organizowane są rozmaite imprezy sportowe o zasięgu międzynarodowym, jak i lokalnym. Mowa tu m.in. o „Biegu Piastów”, czy zawodach Pucharu Świata oraz o zawodach Pucharu Polski i Pucharu Karkonoszy. Oprócz tego Jakuszyce gościły już kilkukrotnie unikatowe zawody „Border Rush”, czyli jedne z najtrudniejszych europejskich wyścigów psich zaprzęgów na średni dystans.

Również poza stokiem atrakcji nigdy tu nie brakuje. Wszędzie dookoła rozciągają się nadzwyczaj malownicze trasy spacerowe utrzymywane w świetnym stanie również w okresie zimowym. Oprócz spacerowiczów spotkać na nich można osoby na rakietach śnieżnych oraz te, uprawiające Nordic Walking. Dodatkowo region obfituje w przeróżne atrakcje turystyczne, takie jak wodospad Kamieńczyka i wodospad Szklarki, Zakręt Śmierci będący wspaniałym punktem widokowym, Śnieżne Kotły będące kotłami polodowcowymi, oraz zjeżdżalnia grawitacyjna, park linowy. Do bardziej wyszukanych miejsc należą Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, muzeum mineralogiczne i muzeum Ziemi oraz dom Carla i Gerharta Hauptmanów, w którym znajdziemy ekspozycję poświęcona karkonoskiemu Duchowi Gór ( mitycznej postaci). Dodatkowo osoby dbające w równym stopniu o swoje ciało, jak i o stan ducha wybrać się mogą do tutejszych SPA, w których w rękach wyspecjalizowanego personelu poczują się jak nowo narodzone.

Życie nocne kurortu narciarskiego Jakuszyce oraz samej Szklarskiej Poręby nie wygląda nadzwyczaj kolorowo, aczkolwiek bez problemu znajdziemy tu miejsca, w których zjemy porządny posiłek po całym dniu spędzonym na stoku. Nie brakuje tu również barów i knajpek, w których napić można się drinka i wraz z towarzyszami naszej narciarskiej eskapady obgadać mijający dzień.

         

Baza noclegowa Jakuszyc obejmuje dwa schroniska górskie oraz jeden hotel, natomiast zdecydowanie większy wybór miejsc noclegowych znajdziemy bliżej centrum Szklarskiej Poręby. Jak by nie było jednak z pewnością każdy znajdzie tu nocleg dopasowany do swoich potrzeb i budżetu, jakim dysponuje.

Dojazd do kurortu narciarskiego Jakuszyce nie jest specjalnie skomplikowany i każdy bez najmniejszego problemu powinien tu trafić. Dostać się tu można oczywiście za pośrednictwem przewoźników kolejowych, lecz należy liczyć się z tym, że taka podróż zajmuje sporo czasu. Najprościej i najszybciej zatem jest dostać się tu własnym samochodem. W zależności od punktu początkowego naszej podróży musimy kierować się na południowo – zachodni kraniec Polski najlepiej w okolice Wrocławia. Następnie drogą DK98 kierujemy się w stronę drogi DK5. Wjeżdżamy na trasę A4/DK5/E40 i jedziemy w kierunku Jędrzychowice/ Lubawka/ Jelenia Góra. Dalej drogą DK3 dojedziemy do Szklarskiej Poręby. Od celu dzieli nas zaledwie 10 minut jazdy drogą E65.  

 

 

 

HOTELE  W JAKUSZYCACH

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie