Przewodnik-Lech Zurs Austria-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Windsurfing na KOS

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2020
  Nauka windsurfingu KOS PSALIDI Czerwiec 2020 nr 1
 • Sierpień 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2020
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • Windsurfing Vassiliki2020

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2020
  Windsurfing w Grecji na LEFKADZIE w VASSILIKI Wrzesień 2020 nr 3
 • PAŹDZIERNIK w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Kitesurfing wyjazdy szkoleniowe Soma Bay – PAŹDZIERNIK 2020
 • Kitesurfing 2020 - KOS

  Zapytaj o ofertę
  27-06-2020
  Kitesurfing 2020 - Czerwiec - Kos - Psalidi
 • Kitesurfing na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  29-05-2020
  KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA WYJAZD SZKOLENIOWY 2020
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 3
 • KITE za Granicą 2020

  Zapytaj o ofertę
  20-06-2020
  Kitesurfing za granicą - Kos - Psalidi - Czerwiec nr.4
 • Szkolenie KITE 2020

  Zapytaj o ofertę
  17-07-2020
  Nauka kitesurfingu za granicą SYCYLIA Lo Stagnone LIPIEC 2020
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  26-06-2020
  Sycylia nauka kitesurfingu LO STAGNONE Polska Szkoła CZERWIEC 2020
 • Wrzesień 2020 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  17-09-2020
  Wyjazd kitesurfing Soma Bay w Egipcie – Wrzesień 2020
 • Kurs WIND Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  06-06-2020
  Kurs windsurfingu Kos Psalidi Czerwiec 2020 nr 2
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - październik nr 1
 • Lipiec 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  18-07-2020
  Kite wyjazdy - Kos - Psalidi - Lipiec 2020 nr.3
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2020
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite LIPIEC 2020
 • Sierpień 2020 KITE na Kos

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2020
  Kitesurfing wyjazd w Sierpniu 2020 Kos Psalidi Nr.4
 • BOŻE CIAŁO 2020 LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  09-06-2020
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie BOŻE CIAŁO 2020 nr 3
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  Obozy windsurfingowe za granicą Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 3
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  11-08-2020
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  20-09-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2020 nr 4
Powrót

Przewodniki

LECH - ZURS

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - LECH - ZÜRS - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Lech i Zürs to położone na wysokości 1450-2450 m n.p.m. ekskluzywne stacje narciarskie, które spełniają każde, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania swoich gości. Stanowią one część regionu narciarskiego Arlberg w Austrii. Pozostałe miejscowości wchodzące w skład tego obszaru to St. Anton ( linkujemy do St. Anton), St. Christof, a także Stuben. Wszystkie wymienione tereny objęte są jednym, wspólnym skipassem, aczkolwiek Lech i Zurs nie są połączone z sąsiadującymi z nimi ośrodkami. Jedynym sposobem, aby przedostać się na drugą stronę dzielącego ich masywu Valluga jest podróż skibusem.

Bogata oferta tego nietuzinkowego kurortu zawiera praktycznie wszystko, co można sobie wymarzyć. Wprost idealne warunki śniegowe, bezpieczne stoki oraz baza noclegowa z ofertą na najwyższym poziomie wzbudzają zainteresowanie wśród turystów posiadających zasobne portfele, którzy cenią prestiż jak i bardzo wysoki standard świadczonych usług. Pomimo wszechobecnego luksusu i przepychu miejsce to zachowuje swój sielski charakter, z którego jest znane wśród narciarzy na całym świecie. Będąc tu, doświadczyć można na własnej skórze prawdziwej i szczerej gościnności gospodarzy, tradycji, sportowej pasji oraz iście bajkowego krajobrazu. Te cieszące się legendarną sławą miejscowości pokochali członkowie rodzin królewskich, sławy wielkiego formatu oraz osoby poszukujące w sportach zimowych czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy.

Teren narciarski w tym regionie jest prawdziwym rajem dla narciarzy. Do dyspozycji gości w sezonie zimowym przygotowanych zostaje łącznie 97 kolejek linowych i wyciągów, 350 km doskonale naśnieżonych tras narciarskich oraz 200 km tras do jazdy w głębokim śniegu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy dopiero stawia swoje pierwsze kroki na stoku, czy też jest doświadczonym narciarzem, którego w czasie zjazdu nic nie jest w stanie zatrzymać ani zaskoczyć.

Dla początkujących przygotowane zostały odosobnione trasy, które prowadzą wokół Oberlech. To niezwykle przemyślane rozwiązanie pozwala przede wszystkim w bezpieczny sposób szlifować zdobywane umiejętności. Szczególnie docenić to powinni młodsi amatorzy białego szaleństwa, którzy nie musząc obawiać się kolizji z innymi uczestnikami, cierpliwie z uśmiechem na ustach mogą znosić kolejne przybliżające do perfekcji upadki. Podobne szlaki można znaleźć na zboczu góry Kriegerhorn.

Zadowoleni powinni być również miłośnicy narciarstwa posiadający umiejętności na nieco wyższym poziomie. To właśnie dla nich przygotowana została szeroka gama czerwonych tras. Do wyboru są stoki w wyższych, niezalesionych partiach gór, oraz obszary położone niżej, których trasy prowadzą przez zadrzewione tereny. Osoby lubiące poczuć szybsze krążenie krwi w żyłach powinny spróbować swoich sił w jeździe poza wyznaczonymi szlakami na terenach wokół ośrodka Lech. Zürs również ma do zaoferowania wiele urozmaiconych torów, na których możliwa jest jazda do ostatku sił.

Wprawieni narciarze, którym żaden zjazd nie jest straszny z pewnością obdarzą ośrodek szczególną sympatią. Nawet ludziom o stalowych nerwach i dużej odwadze poziom adrenaliny na tutejszych wymagających niecodziennych umiejętności trasach podskoczy do górnych granic. Należący do najtrudniejszych zjazd- Madloch wyróżnia różnica poziomów wynosząca 720 m. Na trasach przeznaczonych do organizowania różnego rodzaju zawodów narciarskich znajdują się urządzenia do pomiaru czasu zjazdu.

Stacje narciarskie Lech i Zürs to bezdyskusyjnie jedne z najlepszych terenów na off-piste w Alpach. Około 180 km zaśnieżonych białym puchem tras gwarantuje sto procent satysfakcji. Nie wolno jednak zapominać o tym, że zjazdy poza trasami noszą za sobą wiele niebezpieczeństw takich jak lawiny, dlatego podczas szusowania konieczna jest obecność wykwalifikowanego przewodnika.

Stacja narciarska zapewni sporo emocji także narciarzom biegowym. Do dyspozycji w każdym sezonie przygotowanych zostaje łącznie 38 km tras do narciarstwa biegowego. Najdłuższa z nich biegnie pośród uroczej scenerii krajobrazu z Lech do Alpene. Ścieżka prowadząca z Zurs na przełęcz Flexen jest najwyżej wytyczoną trasą. Czekają również miejsca wyznaczone do biegania z czworonożnymi przyjaciółmi.

Z myślą o fanach jednej deski przygotowanych zostało tutaj sporo atrakcji. Snowpark znajdujący się w Lech położony jest na wysokości 1600m n.p.m. oferuje niezliczoną ilość możliwości jazdy na najwyższym poziomie, tak, aby snowboardziści mogli rozwijać swoją pasję. Teren został dostosowany do każdego rodzaju umiejętności. Doskonale odnajdą się tu zawodnicy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z freestylem, jaki i osoby zaawansowane oraz pro. Park posiada trzy strefy. Pierwsza z nich to obszar, Fun Run z łatwiejszymi przeszkodami doskonałymi dla początkujących. Rail-Line oferuję doskonałą zabawę freestylowcom o nieco szerszym zakresie wiedzy. Pro Line jest terenem dla profesjonalistów, których wyczyny wywołują u widzów nutkę zazdrości.

Szkoły narciarskie czekające na początkujących w Lech, Zürs oraz Oberlech stworzyły niepowtarzalną kombinację. Połączenie wyjątkowego ośrodka narciarskiego z ofertą, która przewyższa oczekiwania przyszłych uczniów, to ich klucz do sukcesu, który zdołali osiągnąć.  Zadaniem wykwalifikowanej kadry instruktorów jest nie tylko nauka, ale również zapewnienie opieki i bezpieczeństwa na przygotowanych przez szkółkę trasach, jaki i poza nimi. Oferta sportów zimowych, których można się tu nauczyć jest olbrzymia. Począwszy od nart i snowboardu, poprzez jazdę na nartach telemark, wędrówki na rakietach śnieżnych, skialpinizm, a kończąc na off-piste, czy heli-skiing. Zajęcia są prowadzone zarówno w grupach jak i indywidualnie. Do szkółek narciarskich mogą wstępować dzieci w wieku czterech lat. Zdobywają one umiejętności pod bacznym okiem instruktorów specjalizujących się w nauce najmłodszych. Do ich dyspozycji zostały przygotowane oddzielne stoki. Rodzice mogą również zostawić swoje pociechy pod opieką w przedszkolach narciarskich.

Lech - Zürs w pigułce:

 • Rozległy i bardzo urozmaicony teren narciarski
 • Trasy dla każdego bez względu na posiadane umiejętności
 • Wymarzona warunki śniegowe
 • Jedno z najlepszych miejsc w Alpach do uprawiania Freeridu
 • Snowpark
 • Szkółki narciarskie z doskonale wyszkoloną kadrą
 • Przedszkola narciarskie, które świadczą profesjonalną opiekę nad dziećmi
 • Bardzo szeroka oferta zajęć dostępnych poza stokami
 • Ogromne zaplecze gastronomiczne będące na najwyższym poziomie
 • Szeroki wachlarz opcji zakwaterowania

PRZELOTY I POBYT - LECH - ZÜRS - AUSTRIA

Do dyspozycji gości szukających noclegu jest cała gama obiektów oferujących zakwaterowanie. Począwszy od bardzo luksusowych pełnych przepychu pięciogwiazdkowych hoteli po rezydencje, apartamenty, szalety, B&B oraz prywatne pokoje. Oferta jest tak szeroka, że z pewnością każdy znajdzie coś, co spełni wszystkie stawiane oczekiwania. 

Droga do kurortu prowadzi przez wiele państw Europejskich i zdecydowanie podróż tą można zaliczyć do niezwykle atrakcyjnych. Krajową A4 jedziemy w kierunku Gorzyczki/Ostrava, wjeżdżamy na autostradę A1, którą wjedziemy na teren Czech. Stamtąd jedziemy D1 i kontynuujemy wzdłuż E442/E462/R35 aż do zjazdu  267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż Trasa 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov. Dalej nasza podróż przebiegać będzie trasą 53 w kierunku Znojmo oraz drogami 38/E59, L27, L2166 oraz L46. Zjeżdżamy w S5 w kierunku Krems i kontynuujemy drogą S33 jadąc zgodnie ze znakami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Kontynuujemy A8/E60 i podążamy za drogowskazami na A93 w kierunku Innsbruck/Kufstein/Brenner. Następnie nasza podróż przebiegać będzie drogą A12/E60 ( drogowskazy na „Innsbruck - Mitte Zentrum /Schweiz/ Deutschland/ Flughafen/ Bregenz/ Innsbruck West”). Wybieramy zjazd Zjazd St.Anton a.A. w kierunku St.Anton a.A. Drogami B197/B198 w przeciągu 30 minut dotrzemy do celu. 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - LECH - ZÜRS - AUSTRIA

Kurort ma do zaoferowania swoim gościom dużo więcej niż tylko zjazdy na nartach czy snowboardzie. Szeroki wachlarz zajęć sportowo rekracyjnych sprawia, że każdy znajdzie odpowiednie zajęcie dla siebie. Wyboru można dokonać pomiędzy ski touringiem, skialpinizmem, heliskiingiem, czy speed-flyingiem. Innymi ciekawymi formami spędzania czasu są między innymi wędrówki górskie. Do tego celu służy ponad 40 kilometrów szlaków spacerowych wokół miejscowości Lech. Spacerując w ciszy i spokoju podziwiać można piękne zimowe pejzaże. Dostępny jest również tor saneczkowy o długości 1,2 km, który zachęca do zabawy wszystkich członków rodzin. W hotelu Jagdhaus na gości czeka jedyne w Europie klimatyzowane lodowisko, na którym oprócz jazdy na łyżwach można czerpać przyjemność z gry w curling. W dzień jak i w nocy, chętnych w niezapomnianą podróż zabiorą sanie zaprzężone w konie. Jeżeli ktoś chce więcej, to wybrał dobre miejsce na urlop, ponieważ to dopiero początek tego, co przygotował ten wspaniały ośrodek narciarski dla wczasowiczów. Dodatkowo można udać się na wycieczkę z przewodnikiem, aby oglądać dzikie zwierzęta, bardziej odważni mogą skorzystać z lotów w tandemie na paralotni, bądź skoku ze spadochronem. Kolejnymi atrakcjami są: ścianka wspinaczkowa, kryte korty tenisowe, sale do squasha, zadaszone pole golfowe, kryty basen otwierany na życzenie gości. W luksusowych hotelach po męczącym dniu pełnym przygód, aby oczyścić umysł i ciało koniecznie trzeba skorzystać z bogatej oferty spa i wellnes. Baseny, sauny, masaże, kluby fitness, czy gabinety odnowy z pewnością dopełnią, i tak już przepełniony wrażeniami dzień. Jak widać, tu naprawdę nie ma czasu na nudę.

Gastronomia w ośrodku, tak samo, jak i wszystko inne, jest z najwyższej półki, co potwierdzają liczne nagrody, jakie zostały przyznane temu centrum sportów zimowych. Na gości czekają bistra, kawiarnie, cukiernie, a także przyciągające koneserów wyśmienitego jedzenia restauracje. Każde z tych miejsc cechuje niezwykła gościnność i przyjazne nastawienie gospodarzy. W większości z lokali serwowana jest kuchnia regionalna, lecz znaleźć można miejsca w których karta menu zawiera dania z kuchni austriackiej, azjatyckiej oraz włoskskiej. Na stołach można znaleźć lokalne przysmaki, owoce morza, specjały z dziczyzny, fondue i potrawy przygotowane z naturalnych składników. 

Zarówno w Lech, jaki i w Zürs wczasowicze mogą poszaleć na dyskotekowych parkietach przy topowej muzyce. Jeżeli ktoś chce znaleźć się w tak zwanym modnym i elitarnym miejscu powinien swoje kroki skierować do barów w hotelach „Krone” i „Burg” w Oberlech. Osoby, które nie przepadają za głośną muzyką i tańcami, mają możliwość spędzić spokojny wieczór w miłej atmosferze w tutejszych bardzo przytulnych gospodach. Kolejnym obowiązkowym punktem w ośrodku są winiarnie Heinz Birk w Zug, w których można skosztować austriackich win. Panie zapewne nie wyjadą z Lech bez wizyty w ekstrawaganckich sklepach, słynących z niepowtarzalnych dekoracji witryn. Na fanów dobrego filmu czeka tutejsze kino.

HOTELE - LECH - ZURS - AUSTRIA

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie