Przewodnik-Val Thorens Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2019
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2019
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2019
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2019 nr 4
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 4
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2019
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2019 KITESURFING
 • Szkolenie KITE 2019

  Zapytaj o ofertę
  17-07-2019
  Nauka kitesurfingu za granicą SYCYLIA Lo Stagnone LIPIEC 2019
 • Windsurfing Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2019
  NAUKA WINDSURFINGU SOMA BAY EGIPT - POLSKA SZKOŁA
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  28-08-2019
  Kitesurfing wakacje na Sycylii w Lo Stagnone POLSKA SZKOŁA Sierpień
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  20-09-2019
  Obozy windsurfingowe 2019 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu
 • Kurs KITE Sycylia 2019

  Zapytaj o ofertę
  03-07-2019
  Kitesurfing kurs za granicą SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2019
 • FERIE ZIMOWE II W EGIPCIE

  Zapytaj o ofertę
  13-02-2020
  FERIE ZIMOWE II W SOMA BAY W EGIPCIE POLSKA SZKOŁA WIND/KITE
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2019
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2019
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  26-06-2019
  Sycylia nauka kitesurfingu LO STAGNONE Polska Szkoła CZERWIEC 2019
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  18-08-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2019 nr 3
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2019
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite
 • Kreta wyjazd WIND

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2019
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 3
 • Sierpień 2019 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2019
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Kurs WIND Październik2019

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2019
  Wyjazd windsurfingowy PALEKASTRO KRETA Październik 2019
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  29-09-2019
  Nauka windsurfingu PALEKASTRO KRETA Wrzesień / Październik 2019
 • Kurs WIND w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2019
  Lekcje windsurfingu PALEKASTRO KRETA wyjazd w Sierpniu 2019 nr 1
 • Palekastro windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  02-06-2019
  Wyjazd szkoleniowy w windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2019 nr 1
 • Kitesurfing na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  29-05-2019
  KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA WYJAZD SZKOLENIOWY 2019
Powrót

Przewodniki

VAL THORENS

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - VAL THORENS - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Val Thorens to ośrodek narciarski, który znajduje się na 2300m, dzięki czemu jest najwyżej położonym kurortem narciarskim w Europie. Jego lokalizacja na szczycie Trzech Dolin oraz duża wysokości sprawia, że ​​śnieg jest tu gwarantowany. Ponadto ośrodek Val Thorens jest jednym z tych, które tworzą ogromnych rozmiarów obszar narciarski Trzech Dolin, co oznacza, że w łatwy sposób komunikuje się z pozostałymi ośrodkami Trzech Dolin. Dzięki temu przed narciarzami przyjeżdżającymi do Val Thorens w rzeczywistości mają do swojej dyspozycji również stoki znajdujące się w Meribel, Courchevel oraz w kilku innych, mniejszych osadach.

Obszar narciarski Trzech Dolin jest największym Ski Area na świecie, a doskonały układ tras i wiele wyciągów łączących ośrodki sprawiają, że nikt z gości regionu nie poczuje niedosytu. Region, w zasięgu którego znajduje się 6 lodowców umożliwia jazdę na nartach w miesiącach letnich ( lipiec i sierpień). 

Teren narciarski w Val Thorens charakteryzuje się szerokimi i zróżnicowanymi pod względem trudności trasami. Ośrodek słynie z mnogości tras odpowiednich dla osób początkujących. Znajduje się tu wiele obszarów szkółkarskich, na których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W samym Val Thorens jest 40 tras dla nowicjuszy ( 11 zielonych i 29 niebieskich). Jeśli weźmiemy również pod uwagę obszary znajdujące się w Vallee de Belleville automatycznie uzusy kujemy dostęp so 20 zielonych i 60 niebieskich szlaków narciarskich. Łagodne stoki łączą się miedzy sobą w niższych partiach doliny tworząc ogromną otwartą przestrzeń. Dzięki temu nauka jazdy na nartach przebiega w sposób łatwy, atrakcyjny i mało stresujący dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na śniegu. W całej dolinie znajduje się około pięciu stref wyznaczonych dla początkujących. Oprócz tego znajdują się tu wyciągi dywanowe, z czego aż 4 są zupełnie bezpłatne.

Niewiele osób jest w stanie nauczyć się samodzielnie podstaw narciarstwa. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się do szkoły narciarskiej i pod okiem wykwalifikowanego instruktora w bezpieczny i poprawny sposób poznać tajniki techniki narciarskiej. W Val Thorens funkcjonuje kilka naprawdę świetnych szkoł narciarskich ( w tym szkoła EFS). Zajęcia odbywają się na łagodnych stokach, a większość tras prowadzi prosto do centrum kurortu narciarskiego.

Średniozaawansowani i zaawansowani narciarze mają do swojej dyspozycji nie mniej atrakcyjną ilość stoków. Dolina Belleville zapewnia im łącznie 14 czarnych oraz 51 czerwonych tras narciarskich. Osoby lubiące stawiać czoła wyzwaniom z pewnością będą zachwycone możliwością jazdy na zróżnicowanych pod względem stromości i trudności stokach, a fakt, że ośrodek ma bezpośredni dostęp do lodowców sprawia, że zarówno snowboarderzy, jak i narciarze mogą tu jeździć do ostatku sił.

W regionie znajduje się wiele tras godnych polecenia. Ponadto miłośnicy jazdy turystycznej znajdą tu jedne z najatrakcyjniejszych obszarów w Europie. Teren, w którego najbliższym otoczeniu znajduje się aż sześć lodowców umożliwia wielogodzinne wyprawy z widokami zapierającymi dech w piersiach.

Zwolennicy mocnych wrażeń i jazdy poza trasami znajdą tu wiele obszarów odpowiednich do uprawiania tej dyscypliny, ponadto dość często organizowane są zjazdy z przewodnikiem, dzięki czemu mamy okazję do odkrycia tych zakątków w regionie, o istnieniu których mogą wiedzieć jedynie miejscowi. Jazda poza trasami bez przewodnika jest również możliwa, należy jednak wykazać się wzmożoną czujnością i ostrożnością.

Val Thorens dysponuje imponujących rozmiarów snowparkiem. Na powierzchni 70.000 metrów kwadratowych miłośnicy wszyscy freestylerzy znajdą odpowiednią dawkę emocji i zabawy. Podzielony na strefy ( pod kątem zaawansowania użytkowników), z doskonale utrzymanymi i oznaczonymi trasami oraz obszarami tematycznymi jest miejscem, w którym zwyczajnie nie da się nudzić. Obszar boardercross, trzy strefy Freestyle, Jump Air ( skocznia z poduszka powietrzną do bezpiecznego lądowania), wiele modułów charakterystycznych dla snowparków i wiele więcej znajduje się właśnie w snowparku na stoku Plateaux. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie snowparku wyciąg narciarski umożliwia sprawny wjazd i zachowanie płynności i częstotliwości zjazdów. Nie bez powodu snowpark w Val Thorens jest masowo odwiedzany przez fanów jednej deski- do niedawna był on największym snowparkiem w Trzech Dolinach. Dodatkową atrakcją jest system kamer, dzięki któremu można obejrzeć swoje poczynania w snowparku zarówno na ekranie telefonu, jak i na stronie internetowej.

Narciarstwo biegowe w Val Thorens jest możliwe, aczkolwiek ośrodek dysponuje jedynie 4 km tras, które w dodatku są odpowiednie raczej dla początkujących. Jednak po opanowaniu podstaw nart biegowych z powodzeniem można znaleźć znacznie więcej tras biegowych w sąsiednich ośrodkach należących do Trzech Dolin. W centrum informacyjnym ośrodka można poprosić o bezpłatna mapkę z rozrysowanymi trasami biegowymi znajdującymi się w całym Ski Area.

Val Thorens jest miejscem często wybieranym na rodzinne wyjazdy na narty. Ośrodek dzięki swojej atrakcyjnej lokalizacji, w otoczeniu ośnieżonych górskich szczytów, z dala od ruchu samochodowego, pośród lasów i jezior rozsianych po okolicy jest wymarzonym kierunkiem na rodzinne wakacje. Ośrodek ukierunkowany i przygotowany na obsługę tej specyficznej grupy gości, jest w stanie im zagwarantować mnóstwo udogodnień. Kto choć raz zdecydował się na rodzinny wyjazd wie, że wybór odpowiedniego miejsca oraz pieczołowite zaplanowanie nawet najdrobniejszych szczegółów jest kluczem do sukcesu. W takim układzie zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli odpocząć bez zbędnych stresów. W ośrodku oprócz szkół narciarskich dla maluchów od trzeciego roku życia możliwe jest zapisanie młodszych pociech do przedszkola narciarskiego, gdzie pod okiem wykwalifikowanego personelu w atrakcyjny sposób spędza czas, podczas gdy rodzice z czystym sumieniem oddadzą się swojej pasji. Ponadto przebywając na terenie ośrodka można skorzystać z karnetów rodzinnych oferujących atrakcyjne zniżki, a w restauracjach na stokach zjeść pyszny posiłek, co w przypadku maluchów jest wręcz wskazane.

Val Thorens w pigułce:

 • Atrakcyjny ośrodek narciarski z wieloma kilometrami doskonale utrzymanych tras narciarskich
 • Ośrodek Val Thorens jako część największego obszaru narciarskiego na świecie Trzech Dolin
 • Odpowiednie przygotowanie i szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi
 • Bogata oferta atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • Zróżnicowane pod względem trudności trasy narciarskie odpowiednie dla każdego stopnia zaawansowania
 • Ogromnych rozmiarów snowpark
 • Bogata ferta apres-ski z wieloma restauracjami i barami
 • Szkoły i przedszkola narciarskie, możliwość wynajęcia opieki dla młodszych dzieci
 • Doskonale zorganizowana baza noclegowa odpowiednia dla każdej grupy gości

 

PRZELOTY I POBYT - VAL THORENS - FRANCJA

Zakwaterowanie możliwe jest w hotelach ( istnieje tu każdy typ hotelu od tanich po luksusowe), górskich chatach, apartamentach, chaletach, pokojach gościnnych, itp. Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem zakwaterowanie w hotelu w opcji all inclusive wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Hotele tego typu oprócz korzystnej lokalizacji blisko stoków, na ich terenie znajdziemy bogato wyposażone pokoje oraz dodatkowe atrakcje, np. baseny. Jeśli chodzi o rodziny zdecydowanie powinni wybrać któryś z hoteli oferujących pakiet udogodnień dla nich, a osoby ceniące niezależność na apartamenty albo chaty górskie wyposażone w aneksy kuchenne dla możliwie najbardziej komfortowego pobytu. Schroniska górskie, choć to prawdopodobnie najtańsza opcja zakwaterowania nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego komfortu tej grupie gości.

Dojazd do ośrodka Val Thorens własnym samochodem możliwy jest przez kilka tras, najkrótsza jednak to ta, której opis znajduje się poniżej.

Autostradą A1 wjeżdżamy na terytorium Czech i kontynuujemy podróż autostradą D1 i drogą E442/E462/R35 w kierunku Prostejov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku na Wiedeń/Znojmo/Mikulov. Kontynuujemy wzdłuż E461/R52 oraz 52/E461. Następnie autostradą A5/E461 oraz E461/S1. Autostradą A2kierujemy się w stronę A4 i zjeżdżamy w kierunku Piacenza/Genova/Savona. Wjeżdżamy na A55/E64 i wybieramy zjazd na Bardonecchia/ Frejus/Savona/Piacenza/Genova/Aeroporto i kontynuujemy A55. Kierujemy się na E70/A32, następnie jedziemy wzdłuż A32/A55/E70. Zjeżdżamy z A430 w kierunku Albertville/Tarentaise/Beaufortain/Val d’Arly i kontynuujemy drogą N90. Wybieramy zjazd 40 Saint-jean-de-Belleville/Saint-Martin-de-Belleville. Dalej trasą D117 dotrzemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - VAL THORENS - FRANCJA

Poza szaleństwami na stoku w Val Thorens istnieje wiele innych atrakcyjnych sposobów na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Wędrówki na rakietach śnieżnych ( zarówno z przewodnikiem, jak i bez), piesze wyprawy po oznaczonych trasach spacerowych, tor saneczkowy ( o długości bagatela 6km), lodowisko, loty helikopterem nad ośnieżonymi szczytami lodowców, paralotniarstwo, psie zaprzęgi, wieczorne przejażdżki saniami i skutery śnieżne to tylko niektóre z atrakcji dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu. Jeśli natomiast mamy ochotę na spędzenie czasu „pod dachem” wyjście na kryty basen lub do jednego z licznych centrów SPA może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Po odprężającej kąpieli z powodzeniem można udać się do sauny, a następnie na masaż by w doznać pełni relaksu i wewnętrznego wyciszenia. Atrakcją cieszącą się dużą popularnością jest Ice Circuit, miejsce, które szczególnie zaciekawi maluchy.

Oferta apres-ski w Val Thorens prezentuje się naprawdę imponująco. Istnieje tu wiele barów i restauracji, wiec na brak atrakcji po zmroku nie sposób narzekać. Wiele z restauracji oprócz doskonale skomponowanych kart menu posiada dostęp do przeogromnych tarasów słonecznych, na których spożywanie posiłku jest prawdziwą przyjemnością. Warto dodać, że wiele lokali, w tym również barów jest czynne od popołudnia, więc jeśli ktoś uważa, że w ciągu nocy nie zdąży dostatecznie się zabawić, może rozpocząć tour po knajpkach już po godzinie 12. Do ciekawych miejsc, które warto zobaczyć należą m.in. restauracja La Folie Douce, w której stoły nie służą wyłącznie do jedzenia, ale do… tańczenia. Kolejnym przemiłym miejscem jest „Cafe Snesko”, w którym panuje osobliwa atmosfera, a wieczorami grana jest tu muzyka na żywo do białego rana. Osoby „mięsożerne” powinny odwiedzić Steak Club- miejsce, w którym serwowane są najlepsze steki oraz wyśmienite Carpaccio. Na „rozgrzewkę” świetnym rozwiązaniem jest wizyta w Rhum Box- barze, w którym zwyczajnie nie da się poprzestać na jednym drinku, a do spróbowania jest tam wiele różnych odmian rumu. Val Thorens jest ośrodkiem, który choć często jest odwiedzany przez grupy młodych ludzi nie ma zbyt dużego wyboru klubów i dyskotek, aczkolwiek jeśli ktoś ma ochotę dobrze się zabawić z pewnością znajdzie miejsca odpowiednie dla siebie. W głównym ośrodku znajduje się Malezja Club, który pozostaje otwarty do późnych godzin nocnych ( lub wczesnorannych, jak ktoś tak woli) oraz trzypiętrowa kawiarnia El Gringo, w której regularnie jest grana przez DJ-a muzyka oraz organizowane są wieczorki reage.

Na brak dobrych lokali gastronomicznych również nie można narzekać. W Val Thorens znajdziemy wiele naprawdę świetnych restauracji, w których o dziwo ceny są bardzo logiczne. Lokale te serwują przysmaki lokalnej kuchni górskiej, z których koniecznie należy spróbować fondue ( zarówno klasyczne, jak i wersji mięsnej), raclette, tartiflette ( zapiekanka ziemniaczana z boczkiem z gruba warstwą stopionego i chrupiącego sera na wierzchu), fricasee de Caion ( zapiekanka z wieprzowiny). Innymi produktami godnymi polecenia są różnego rodzaju lokalne szynki i kiełbasy, ryby z krystalicznie czystych alpejskich jezior, osławione francuskie sery i wina, ziołowe likiery i wiele innych.

HOTELE VAL THORENS

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie