Przewodnik-Tignes Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2020
  Windsurfing wyjazd szkoleniowy PALEKASTRO KRETA Lipiec 2020 nr 3
 • LEFKADA Sierpień 2020

  Zapytaj o ofertę
  30-07-2020
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • FERIE ZIMOWE II W EGIPCIE

  Zapytaj o ofertę
  13-02-2020
  FERIE ZIMOWE 2020 II W SOMA BAY W EGIPCIE POLSKA SZKOŁA WIND/KITE
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2020
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2020
 • Psalidi KITE 2020

  Zapytaj o ofertę
  19-09-2020
  Kos Psalidi Wyjazd Kitesurfing - Wrzesień 2020 Nr. 4
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Sierpień 2020 KITE na Kos

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2020
  Kitesurfing wyjazd w Sierpniu 2020 Kos Psalidi Nr.4
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  03-09-2020
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2020 Wrzesień nr 1
 • Kreta wyjazd WIND

  Zapytaj o ofertę
  13-09-2020
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2020 nr 3
 • Kitesurfing 2020 - KOS

  Zapytaj o ofertę
  27-06-2020
  Kitesurfing 2020 - Czerwiec - Kos - Psalidi
 • Sycylia Szkolenia KITE

  Zapytaj o ofertę
  21-08-2020
  KITESURFING Wyjazd Szkoleniowy Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • Wyjazd WIND Kreta 2020

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2020
  Szkoła windsurfingu PALEKASTRO KRETA Lipiec 2020 nr 2
 • Lipiec KITE w LoStagnone

  Zapytaj o ofertę
  10-07-2020
  Wyjazdy KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2020
 • Sierpień 2020 Lo Stagnone

  Zapytaj o ofertę
  07-08-2020
  Wyjazd Kitesurfing Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2020
 • Sycylia szkolenie kite

  Zapytaj o ofertę
  03-04-2020
  Szkoła kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Kwiecień 2020
 • LEFKADA DZIEŃ DZIECKA '20

  Zapytaj o ofertę
  28-05-2020
  WYJAZDY WINDSURFING VASSILIKI GRECJA - POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU - CZERWIEC 2020
 • Windsurfing w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2020
  Surfski Kreta Wyjazd na windsurfing PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 2
 • Szkolenie WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  23-07-2020
  Wyjazd windsurfingowy LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 4
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2020
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 4
 • Windsurfing na KOS

  Zapytaj o ofertę
  30-05-2020
  Nauka windsurfingu KOS PSALIDI Czerwiec 2020 nr 1
 • Grupowy kurs Windsurfing

  Zapytaj o ofertę
  13-08-2020
  Kurs windsurfingu w Grecji LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
Powrót

Przewodniki

TIGNES

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - TIGNES - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Tignes jest ośrodkiem narciarskim noszącym miano kosmopolitycznego i innowacyjnego. Ten sabaudzki kurort narciarski znajduje się w regionie Rodan-Alpy na wysokości 2.100m n.p.m. i oferuje doskonałe trasy narciarskie rozmieszone na wysokościach pomiędzy 1.550m a 3.456m n.p.m. Daje on możliwość poznania gór w sposób niestandardowy, niezależnie od tego czy przyjedziemy tu na narty, snowboard czy w celu spędzenia zimowych wakacji w sposób non-ski.  

Historię ośrodka datuje się na rok 1936, w którym był już dobrze znanym kierunkiem na wyjazdy narciarskie, choć do zaoferowania miał stosunkowo niewiele. Trasy narciarskie były wtedy obsługiwane jedynie przez jeden wyciąg, co nie stanowiło jednak praktycznie żadnego problemu. W 1952 roku starożytna wieś Tignes została całkowicie zalana wskutek pęknięcia zapory wodnej i ostatecznie została ona odbudowana na wysokości, na której znajduje się dzisiaj. W 1970 roku przyszedł czas na rozbudowę ośrodka i jego modernizację, dzięki czemu stał się on jednym z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich na skalę międzynarodową. Dodatkowo w roku 2008 ośrodek został wybrany na lidera „sportowych miejscowości” przez czasopismo sportowe „Edaily”.

Celem obsługi ośrodka jest możliwie jak najlepsza obsługa przybywających tu gości i sprawienie aby ich pobyt tutaj należał do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych. Wielojęzyczny personel jest gotów pomóc nam w praktycznie każdej kwestii, jest mile i życzliwie nastawiony. Ludzie pracujący w ośrodku są przygotowani na zaspokajanie potrzeb gości kurortu, a nieustannie poszerzana oferta atrakcji dostępnych w ośrodku sprawia, że pobyt w Tignes jest miły i wolny od wszelkiego rodzaju trudności. 

Miejscowość podzielona jest na kilka dzielnic znajdujących się na różnych wysokościach. Każda z nich ma do zaoferowania odrębny pakiet atrakcyjnych zajęć, a zebrane w całość tworzą ofertę trudną do przebicia. Dzięki znajdującemu się tu lodowcowi, region może pochwalić się nadzwyczaj długim sezonem narciarskich, bo trwa on zazwyczaj od początku października do niemal połowy maja. Na lodowcu rzecz jasna jazda na nartach możliwa jest praktycznie przez cały rok.

Tignes 1800 to stosunkowo nowo otwarta wieś w centrum Espace Killy ( zaczęła ona funkcjonować w 2013 roku). Jest niczym innym, jak repliką zalanej niegdyś przez wody z pękniętej zapory wsi. Urokliwe domki wybudowane w całości z drewna i kamienia doskonale naśladuje starożytną wieś.

To właśnie z tego miejsca otrzymujemy dostęp do 300km tras narciarskich regionu Espace Killy. Jest to możliwe dzięki wyciągowi narciarskiemu Les Boisses. Obszar Tignes - Val d'Isere to istny raj dla wszystkich miłośników sportów zimowych, bez względu na liczbę „desek”, których używają. Espace Killy to 87 tras dla osób początkujących (niebieskich i zielonych), 41 nartostrad oznaczonych kolorem czerwonym oraz 26 koloru czarnego.

Tignes 1800 został zaprojektowany i stworzony specjalnie z myślą o rodzinach przybywających tu na narty. To atrakcyjna miejscowość mająca sporo do zaoferowania swoim gościom, również poza stokami. Wiele tras do pieszych wędrówek oraz wypraw na rakietach śnieżnych, kilkadziesiąt kilometrów tras biegowych, snowparki i wiele innych dostępne jest w ośrodkach narciarskich Tignes oraz Val d’Isere ( razem tworzących Espace Killy). Istnieje możliwość wykupienia skipassów dzięki którym otrzymamy dostęp do całegoimponujących rozmiarów obszaru narciarskiego.

W samym Tignes mamy do swojej dyspozycji około 150km doskonale utrzymanych tras narciarskich obsługiwanych przez blisko 30 wyciągów. Oznaczone trasy zostały podzielone pod względem ich trudności, i tak 70 kilometrów stanowią nartostrady bardzo łatwe i łatwe, 65 km to trasy czerwone, czarnym kolorem natomiast zostało oznaczone łącznie 16km tras.

Rodziny przybywające do Tignes w towarzystwie dzieci mogą liczyć na szereg udogodnień dedykowanych tej szczególnej grupie gości. Do ich dyspozycji pozostają renomowane szkoły narciarskie oferujące lekcje narciarstwa dla całej rodziny, przedszkola narciarski i kluby Piou Piou, w których można zostawić pociechy pod opieką wykwalifikowanego personelu, miejsca noclegowe, w których znajdziemy dodatkowe sprzętu ułatwiające pobyt rodzinom z małymi dziećmi, restauracje górskie na stokach, w których możliwe jest zjedzenie pełnowartościowego posiłku w ciągu dnia i wiele innych. Warto nadmienić, że stoki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie bazy noclegowej, co sprawia, że tuż po wyjściu za drzwi naszego miejsca zakwaterowania otrzymujemy dostęp do pełnego pakietu atrakcji w Tignes.

Tignes Val Claret jest istnym rajem dla imprezowiczów. To tu wieczorem odbywają się szalone imprezy, a lokale pozostają otwarte do białego rana. W Val Claret znajdziemy również najlepsze restauracje w oklicy serwujące wszystkie rodzaje dań. Kosmopolityczna miejscowość mająca sporo do zaoferowania jeśli chodzi o apres-ski.

Le Lac nazywany jest sercem ośrodka. Tu zawsze jest coś ciekawego do zrobienia. Zakupowe szaleństwo, opalanie na tarasach słonecznych, centra odnowy biologicznej oraz wiele innych czekają aby uatrakcyjnić nasz pobyt w Tignes.

Lavachet to miejsce idealne do szaleńczej jazdy na nartach do utraty resztek sił. Spokojna okolica i łatwy dostęp z Tignes darmowym skibusem pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości ośrodka w cichej i spokojnej atmosferze.

Brevieres znajduje się u podnóża zapory wodnej na wysokości 1.550m. Jest to autentyczna górska miejscowość.  W okresie zimowym dostęp do niej możliwy jest dzięki wyciągom narciarskim Brevieres i Sache oraz po zjeździe wzdłuż malowniczej, zadrzewionej rasy narciarskiej.

Oprócz wyżej wspomnianych w okolicy znajdują się jeszcze cztery tradycyjne wioski, które warto odwiedzić. Atmosfera jest tu aż przesiąknięta zapachem historii. Po zwiedzeniu wiosek dobrym pomysłem jest wyprawa nad jezioro Chevril.

Obszar narciarski w ośrodku został podzielony na strefy, dzięki czemu osoby początkujące mogą w bezpieczny sposób rozpocząć swoją narciarską przygodę, natomiast średniozaawansowani i zaawansowani narciarze mogą jeździć bez obawiania się, że dojdzie do kolizji z mniej doświadczonymi osobami. Oprócz stref wyznaczających stopień zaawansowania ich użytkowników, w ośrodku istnie wiele obszarów przystosowanych do różnego rodzaju działań sportowych.

Snowpark w Tignes zmienia się nieustannie. Wciąż prowadzone są tam prace mające na celu uatrakcyjnienie snowparku, co jednak nie przeszkadza w użytkowaniu go. Jako ciekawostkę warto dodać, że 4 kwietnia 2015r Snowpark w Tignes był gospodarzem francuskich mistrzostw Slopestyle.

Ogromna poduszka powietrzna znajdująca się u podnóża stoku w Val Carline Claret pozwala na doskonalenie swojej techniki w bezpieczny sposób. Druga poduszka powietrzna znajduje się w Tignes le Lac.

Kolejnym obszarem jest strefa saneczkowa oraz tor saneczkowy na szynach znajdujący się w Tignes le Lavachet. Dostęp jest możliwy dzięki darmowe mym wyciągom krzesełkowym Grattalu i Merles.

Miłośnicy Freestyle z pewnością będą zachwyceni możliwością skorzystania z mitycznego wręcz obszaru w Tignes, a mianowicie halfpipe wykorzystywane również podczas międzynarodowych zawodów.

Dwa obszary boardercross z pewnością obudzą w wielu ducha współzawodnictwa. Jeden z nich jest łatwiejszy i świetnie nadaje się na zawody między członkami rodziny, natomiast boardercross Goodyear jest dużo trudniejszy i wymaga przynajmniej podstawowego opanowania technik narciarstwa. Dostęp do Goodyer Boardecross możliwy jest dzięki wyciągowi Col du Palet, natomiast do obszaru Jeep Boardercross dostaniemy się wyciągiem Grattalu.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji znajdziemy tu również obszar mini slalomu oraz strefy do freeridu. Narciarze biegowi znajdą tu wiele kilometrów tras znajdujących się w Tignes Val Claret.

Tignes w pigułce:

 • Ośrodek narciarski z wieloma kilometrami doskonale utrzymanych tras odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania
 • Wraz z Val d'Isere tworzą Espace Killy z 300km tras narciarskich
 • Wiele atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • Ośrodek nosi miano rodzinnego kurortu narciarskiego, dlatego rodziny z dziećmi mogą liczyć tu na szereg udogodnień im dedykowanych
 • Snowpark
 • Wydzielone strefy przeznaczone do przeróżnych działań na śniegu
 • Doskonałe warunki narciarskie od października do maja
 • Bogata oferta apres-ski

 

 

PRZELOTY I POBYT - TIGNES - FRANCJA

Baza noclegowa w Tignes jest doskonale zorganizowana. Zakwaterowanie możliwe jest zarówno w hotelach praktycznie każdej kategorii, w rezydencjach turystycznych oferujących komfortowe apartamenty, schroniska górskie, chalety, kempingi, itp. Ponadto w Tignes 1800 znajdziemy 4-gwizdkowe domki ( zbudowane z drewna i kamienia), w których znajduje się łącznie blisko 110 przestronnych i w pełni wyposażonych apartamentów mogących pomieścić do 10 osób każdy. Bez względu na typ zakwaterowania, na jaki się zdecydujemy możemy być pewni, że spędzimy tu niezapomniane chwile, a stylizowane na typowo górskie pokoje nie pozwolą nam zapomnieć gdzie tak właściwie się znajdujemy.

Aby do jechać do Tignes należy krajową A1 kierować się w stronę przejścia granicznego z Czechami. Następnie autostradą D1 i drogami E442/E462/R35 jedziemy aż do zjazdu  267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 12 na Pražský okruh/E50 w kierunkuPlzeň/Letiště. Dalej jedziemy drogą E50 aż do zjazdu 23C na D5/E50 w kierunku Plzeň. Następnie naszą podróż kontynuujemy wzdłuż A6/E50 i jedziemy zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Berlin/Dresden/Hof/Weiden. Wjeżdżamy na A93  i jedziemy zgodnie ze znakami na A92 w kierunku Stuttgart/Augsburg/München-West. Pozostając na A99  jedziemy zgodnie ze znakami na A96 w kierunku Lindau/Memmingen/Germering-Süd/Schweiz. Kontynuuj wzdłuż A14 i wybieramy zjazd 18-Dornbirn-Süd w Lustenauer Str./B204 i następnie zjazd na A13 w kierunku St. Gallen/St. Margrethen. Podróż kontynuujemy A13 orz A1 i jedziemy zgodnie ze znakami naE60/A1/A3 w kierunku Bern/Basel/Dietikon. Wjeżdżamy na A1H i podążamy za zankami  „Bern/Aarau/Mägenwil”. Kontynuujemy wzdłuż A1/E25/E27 jadąc  zgodnie ze znakami na E25/E62/A1 w kierunku Genève, następnie podążamy za znakami  „France/Genève-La Praille/Aéroport/Gd-Saconnex”. Kontynuujemy wzdłuż trasy A41 i wybieramy zjazd 16-Annecy-Sud w kierunku Annecy-Sud/Albertville/Cran-Gevrier/Seynod. Następnie jedziemy trasą D1508 oraz D1212i N90. Jedziemy D1090 i D902 do D87A w Tignes.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - TIGNES - FRANCJA

Poza tym oprócz zmagań na stokach w Tignes możemy spędzić czas na tysiąc sto różnych sposobów, a na terenie ośrodka istnieje bezpłatne połączenie z siecią bezprzewodową, dzięki czemu pozostaniemy „w kontakcie ze światem”. Trampolina bungee, psie zaprzęgi, loty helikopterem, heliskiingu, nurkowanie pod lodem, wspinaczka lodowa, łyżwiarstwo, jazda skuterami i quadami po lodzie, paralotniarstwo, skialpinizm, snowkite, zjazdy Snake gliss, speedriding, wyprawy na rakietach śnieżnych oraz piesze wędrówki to tylko kilka z pozycji znajdujących się na imponujących rozmiarów liście atrakcji w Tignes.

Osoby chcące zaznać pełni relaksu powinny wybrać się do ośrodka „Lagon”, w którym znajdziemy basen z podgrzewaną wodą, gdzie organizowane są różnego rodzaju zajęcia grupowe, basen dla dzieci, w którym można zostawić je pod opieką osób z personelu i gdzie spędzą czas na zabawach w wodzie, saunę, łaźnię parową oraz strefę wellness, w której zaznamy przeróżnych zabiegów dla duszy i ciała.

W Tignes znajdziemy wiele doskonałych restauracji serwujących wyśmienite jedzenie. Każda z nich oferuje inną kartę menu i tak, podczas pobytu w regionie będziemy mieć okazję do spróbowania zarówno regionalnych specjałów, jak i tradycyjnych potraw z kuchni francuskiej. Jeśli natomiast ktoś miałby ochotę na szybkie danie, to idealnym wyjściem dla niego jest krepa lub przepyszna pizza. Restauracje w Tignes doskonale komponują się z krajobrazem, istnieje możliwość zjedzenia posiłku w restauracjach górskich znajdujących się na stokach. Najczęściej dysponują one tarasami słonecznymi, na których można dobrze zjeść i powygrzewać się w promieniach słonecznych jednocześnie.

Po długim dniu na stoku i po zjedzeniu pożywnego posiłku warto zrobić sobie przerwę i wybrać się na tour po okolicznych barach i pubach. Nic nie poprawia tak nastroju, jak świetnie przyrządzone koktajle popijane w miłym towarzystwie. Na tym etapie można albo wybrać się na zasłużony spoczynek, albo kontynuować wieczór w jednym z trzech klubów nocnych. Panująca tu atmosfera jest wyjątkowa, a muzyka grana na żywo oraz przez Dj-ów potrafi rozbudzić duszę tancerza praktycznie w każdym.

HOTELE W TIGNES WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie