Przewodnik-Superdevoluy Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - październik nr 1
 • Kurs WIND w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  22-10-2020
  Kurs WINDSURFINGU w SOMA BAY - Egipt 2020 - PAŹDZIERNIK nr 4
 • Wyjazd WIND Soma Bay 2020

  Zapytaj o ofertę
  15-10-2020
  Wyjazd WIND do SOMA BAY - Październik 2020 nr 3
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-09-2020
  Kite wyjazdy SZKOLENIE na Sycylii w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2020
 • Wrzesień 2020 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2020 nr 2
 • Kite'owe kursy SYCYLIA

  Zapytaj o ofertę
  02-10-2020
  Wyjazdy KITE SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła Październik 2020
 • Nauka WIND na Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kos Psalidi Szkoła windsurfingu Wrzesień 2020 nr 4
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - PAŹDZIERNIK 2020 nr 2
 • KOS kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi wyspa Kos - Wrzesień 2020 Nr. 5
 • Kurs WIND w Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2020
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020 nr 4
 • KITE wyjazdy Egipt

  Zapytaj o ofertę
  01-10-2020
  Kite wyjazdy Egipt – Polska Szkoła Kitesurfingu - PAŹDZIERNIK 2020 nr 1
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • PAŹDZIERNIK w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Kitesurfing wyjazdy szkoleniowe Soma Bay – PAŹDZIERNIK 2020
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2020
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2020
 • Kurs WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  27-09-2020
  Nauka windsurfingu PALEKASTRO KRETA Wrzesień / Październik 2020
Powrót

Przewodniki

SUPERDEVOLUY

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - SUPERDEVOLOY -  FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Ośrodek narciarski Superdevoluy położony jest w kantonie Devoluy i znajduje się w południowo zachodniej części Alp Wysokich. Leżący w odległości 2,5 godziny od Marsylii i Lyon oraz 1,5h od Grenoble, oferuje turystom wysokogórski krajobraz na wyciagnięcie ręki.  Znajdują się tu cztery wsie (Saint Etienne en Dévoluy, Agnières en Dévoluy Saint Disdier, La Cluse) oraz dwa ośrodki narciarskie – Superdevoluy i La Joue du Loup. Masyw Devoluy określany jest często jako „ perła górskiej scenerii”. Wysokości masywu oscylują pomiędzy 1.000, a 2.800m, co daje średnią wysokość 1.300m n.p.m.

Kurorty narciarskie Superdevoluy i La Joue du Loup oferują narciarzom 100km świetnie utrzymanych tras narciarskich odpowiednich dla każdego stopnia zaawansowania. Obsługiwane przez nowoczesne wyciągi o dużej przepustowości są groźnymi „rywalami” dla innych ośrodków narciarskich dzięki swojemu nowoczesnemu charakterowi, niepowtarzalnej architekturze oraz panującej tu atmosferze.

Pierwszy ośrodek narciarski Le Dévoluy powstał już w 1966 roku i dzięki i został zaprojektowany w taki sposób, aby stać się miłym i przytulnym  centrum sportów zimowych.

W kurorcie możliwe jest uprawianie wszystkich możliwych odmian narciarstwa, takich jak narciarstwo alpejskie i biegowe, snowboard, snowkiting, heliskiing, Freeride, off-piste, Freestyle oraz wiele innych. Ośrodek wyposażony jest w wyciąg hybrydowy ( Telemix), który wwozi narciarzy na dowolną wysokość. Oprócz samodzielnych zjazdów, można skorzystać z organizowanych działań grupowych, na których pod nadzorem profesjonalnych instruktorów można spróbować tych, nie możliwych do samodzielnego praktykowania.

Ogromna powierzchnia obszaru narciarskiego gwarantuje odpowiednią dawkę zabawy dla wszystkich gości ośrodków, niezależnie od ich wieku. Zajmująca łącznie 2000 hektarów ski area rozciąga się na zróżnicowanych wysokościach dosięgając wysokości 2.500m, co daje różnicę poziomów wynoszącą  równo 1.000 metrów.

Masyw Le Dévoluy oferuje narciarzom biegowym 35 km tras odpowiednich dla nich oraz ponad 30 kilometrów szlaków idealnych na wyprawy piesze i na rakietach śnieżnych.  Wszystkie trasy są oznakowane oraz dostosowane pod względem trudności w taki sposób, aby każdy mógł zaznać przyjemności z odkrywania nietkniętego ludzką ręką alpejskiego krajobrazu. Naturalnie ukształtowany teren mający kształt rogala, gdzie znajdują się trasy biegowe sprawia, że mamy okazję do podziwiania jedynego w swoim rodzaju panoramicznego widoku. Tereny biegowe charakteryzują się niesamowitą różnorodnością, gdyż przebiegają one wzdłuż różnorakich polan, lasów, szerokich, otwartych przestrzeni, itp. Bezsprzecznie masyw Le Devoluy jest jednym z najatrakcyjniejszych obszarów do uprawiania narciarstwa biegowego w całych Alpach.

Niezwykle popularną dyscypliną uprawianą w Superdevoluy jest ski touring , podczas którego po raz kolejny nadarza się okazja do podziwiania pięknych widoków.

Le Devoluy to również wspaniałe trasy rajdowe, na których wraz z przewodnikiem zobaczymy najatrakcyjniejsze tereny w całym regionie.  Jest to zajęcie odpowiednie dla każdej z grup wiekowych, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i spędzających samotnie urlop w Superdevoluy. Dziewiczy krajobraz rozlegający się wszędzie dookoła sprawia, że można się poczuć jak ostatni człowiek na Ziemi. Płaskowyż Bure i widok na anteny znajdujące się w obserwatorium IRAM jest pozycja obowiązkową na liście „rzeczy do zobaczenia” podczas wycieczek z przewodnikiem.

Snowkiting jest zimową wersją kitesurfingu, przy czym miejsce deski surfingowej biorą narty lub deska snowboardowa. Niesamowite przeżycie i uczucie pełnego wyzwolenia są czymś, co po prostu trzeba poczuć na własnej skórze. 

Wszyscy miłośnicy Freestyle powinni skorzystać z okazji do świetnej zabawy, jaką oferuje snowpark Le Dévoluy. Przyjazna i towarzyska atmosfera sprzyja freestyle’owym popisom. Zarówno snowparki Superdévoluy, jak i ten w La Joue du Loup są idealnymi miejscami do jazdy. Snowpark zajmuje powierzchnię 2 ha i znajduje się na wysokości 2.000m n.p.m. Sportowcy o zróżnicowanych umiejętnościach mogą spróbować swoich sił na różnego rodzaju modułach. Park Le Dévoluy „Mushroom” oferuje obszar boardercross, obszary dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych jeźdźców, 5 ramp,  różnego rodzaju wyskocznie i poręcze. Nad stanem tras w snowparku czuwa wyspecjalizowany personel, co sprawia, że są one odpowiednio zadbane, a co najważniejsze- bezpieczne.

Kolejną niezwykle popularną rozrywką tutaj są wspinaczka lodowa po zamarzniętych wodospadach oraz eskapady na rakietach śnieżnych, a   zwłaszcza te z przewodnikiem. Podczas wypraw na rakietach śnieżnych wzdłuż oznakowanych tras mamy okazję do podziwiania alpejskiego krajobrazu w zimowej scenerii.

 

Superdevoluy w pigułce:

 • Rodzinny ośrodek narciarski
 • Szeroki wybór zróżnicowanych pod względem trudności tras narciarskich
 • Doskonałe warunki narciarskie i świetnie utrzymane stoki
 • Wraz z ośrodkiem La Joue du Loup mają do zaoferowania ponad 100km nartostrad
 • Snowpark
 • Strefy dla najmłodszych
 • Szeroki wachlarz atrakcji również poza stokiem
 • Kilkanaście restauracji i barów w miejscowości
 • Apres-ski raczej ciche i spokojne
 • Miejsce sprzyjające odpoczynkowi i wyciszeniu

 

 

 

 

PRZELOTY I POBYT - SUPERDEVOLOY -  FRANCJA

Zakwaterowanie możliwe jest głównie w chaletach i apartamentach. Wysoki standard świadczonych usług jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających gości. Baza noclegowa znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie stoków, lub w niedalekiej ich okolicy oferuje doskonałe miejsca noclegowe w przystępnych cenach. Niezależnie od budżetu, jakim dysponujemy, znajdziemy tu z pewnością nocleg odpowiedni dla nas.

Dojazd do Superdevoluy możliwy jest w najprostszy sposób drogą powietrzną ( lot do Lyon). Jeśli zdecydujemy się na dojazd własnym samochodem, to z pewnością przepiękne krajobrazy, jakie będziemy mieć okazję do podziwiania po drodze wynagrodzą zmęczenie wynikające z blisko 18-sto godzinnej podróży. Trasa przebiega w sposób następujący: krajową A1 jedziemy w kierunku przejścia granicznego z Czechami, następnie kierujemy się na Ostrawę. Naszą podróż kontynuujemy trasą E442/E462/R35 i wybieramy zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Dalej jedziemy trasą 50/D1/E462 aż do zjazdu 12 na Pražský okruh/E50 w kierunkuPlzeň/Letiště. Drogą E50 jedziemy do zjazdu 23 C na D5/E50 w kierunku Plzeň. Kontynuujemy autostradą A6/E50 i i jedziemy zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Berlin/Dresden/Hof/Weiden. Wjeżdżamy na A93 i podążamy za drogowskazami na A9 w kierunku München, następnie na A92 w kierunku Stuttgart/Augsburg/München-West oraz A99 w kierunku Stuttgart/Augsburg/Lindau/München-West. Pozostając na A99 jedź zgodnie ze znakami naA96 w kierunku Lindau/Memmingen/Germering-Süd/Schweiz. Dalej kontynuujemy wzdłuż A14 i wybieramy zjazd 18-Dornbirn-Süd w Lustenauer Str./B204. Wjeżdżamy na A13, następnie na A1 i A1H. Podążamy za znakami  „Bern/Aarau/Mägenwil”, następnie jedziemy zgodnie ze znakami na E25/E27/A1 w kierunku Genève/Lausanne/Fribourg/Neuchâtel/Bern-Neufeld. Dalej jedziemy drogami A1, A41 i E70 w kierunku A43/Turin-Milan/Grenoble/Albertville/Chambéry/E712. Zjeżdżamy w N87/E712 w kierunku Gières i kontynuujemy wzdłuż D6. Zjeżdżamy w A480 w kierunku Pont-de-Claix/Gap/Briançon/Sisteron. Dalej drogami A51, D34, D66, D537, D117 i D17B dojedziemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - SUPERDEVOLOY -  FRANCJA

Oprócz zmagań sportowych, w Superdevoluy wolny czas można spędzić na wiele różnych sposobów. Psie zaprzęgi, skutery śnieżne, znajdy na sankach, Snake gliss, paralotniarstwo, kręgielnia, basen i wiele innych ciekawych zajęć czeka aby uatrakcyjnić nasz pobyt tutaj.

Kurort narciarski Superdevoluy nosi miano rodzinnego kurortu narciarskiego i posiada odznaczenie Famille Plus. Ośrodek oferuje zatem szereg usług dedykowanych rodzinom z dziećmi, organizowane są tu przeróżne działania zbiorowe dla każdej z grup wiekowych. Możliwe jest zorganizowanie opieki nad dziećmi oraz pozostawienie ich w przedszkolach narciarskich pod okiem wykwalifikowanego personelu. Z myślą o najmłodszych gościach ośrodka przygotowane zostały tu strefy, w których nasze pociechy mogą w bezpieczny sposób spędzać czas. Place zabaw, trampoliny, imprezy dla dzieciaków, maskotka ośrodka i wiele innych atrakcji czeka na rodziny spędzające urlop narciarski w Superdevoluy. Ponadto rodziny mogą liczyć na atrakcyjne zniżki- od zakwaterowania poczynając i na karnetach narciarskich kończąc.

Po dniu spędzonym na nartach, wypadałoby w miły sposób spędzić nadchodzący wieczór. Również wieczorem w Superdevoluy istniej masa ciekawych rzeczy do zrobienia. Można na przykład wybrać się do kina lub salonu gier. Następnie pożywny posiłek w jednej z kilkunastu restauracji serwujących dania typowe dla regionu, w którym się znajdujemy, ale i każdą inna potrawę, na jaką mamy ochotę. Tutejsze restauracje, zarówno te znajdujące się w miasteczku, jak i te na stokach oferują przepyszne posiłki przez cały dzień i znaczną część wieczoru. Bez wątpienia ośrodek Superdevoluy sprzyja świętowaniu, piciu, jedzeniu i odpoczynkowi w gronie rodziny, czy przyjaciół.  Niektóre z barów i kawiarni potrafią zaskoczyć bogatą kartą zawierającą szeroki wybór napoi i koktajli ( zarówno alkoholowych jak i bezalkoholowych), ciepłych napojów i regionalnych specjałów, które potrafią rozbudzić zmysły. Życie nocne jest tu raczej ciche, aczkolwiek znajdziemy kilka barów i dyskotekę, w której można potańczyć, choć nie do białego rana.

HOTELE - SUPERDEVOLUY

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie