Przewodnik-Risoul Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Kurs WIND w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2019
  Lekcje windsurfingu PALEKASTRO KRETA wyjazd w Sierpniu 2019 nr 1
 • Kurs WIND w Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  27-09-2019
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2019
 • Kreta wyjazd WIND

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2019
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 3
 • Szkolenie WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2019
  Wyjazd windsurfingowy LEFKADA VASSILIKI Lipiec Sierpień 2019
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  06-09-2019
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2019
 • Kurs WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  19-07-2019
  Szkoła windsurfingu LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 4
 • Kurs WINDSURFING Grecja

  Zapytaj o ofertę
  12-07-2019
  Windsurfing wyjazd zagraniczny LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 3
 • Kurs WIND Październik2019

  Zapytaj o ofertę
  13-10-2019
  Wyjazd windsurfingowy PALEKASTRO KRETA Październik 2019
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  18-09-2019
  Szkolenia kitesurfingowe POLSKA SZKOŁA NA SYCYLII w Lo Stagnone
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2019
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2019 nr 4
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  11-08-2019
  Szkoła Windsurfingu na Krecie PALEKASTRO Sierpień 2019 nr 2
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2019
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite
 • LEFKADA Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  02-08-2019
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2019
 • FERIE ZIMOWE W EGIPCIE

  Zapytaj o ofertę
  30-01-2020
  FERIE ZIMOWE W SOMA BAY W EGIPCIE - POLSKA SZKOŁA
 • VASSILIKI Lipiec2019 kurs

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2019
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2019 nr 2 Polska Szkoła
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  09-08-2019
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2019
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2019
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2019
 • Sycylia Szkolenia KITE

  Zapytaj o ofertę
  21-08-2019
  KITESURFING Wyjazd Szkoleniowy Sycylia Lo Stagnone SIERPIEŃ 2019
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  26-06-2019
  Sycylia nauka kitesurfingu LO STAGNONE Polska Szkoła CZERWIEC 2019
 • Październik2019 kurs KITE

  Zapytaj o ofertę
  23-10-2019
  Nauka pływania na kitesurfingu w LO STAGNONE na SYCYLII Październik
 • Wyjazd WIND Kreta 2019

  Zapytaj o ofertę
  07-07-2019
  Szkoła windsurfingu PALEKASTRO KRETA Lipiec 2019 nr 2
Powrót

Przewodniki

RISOUL

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - RISOUL - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

W szerokim modrzewiowym lesie, pośród ośnieżonych szczytów Alp Wysokich znajdują się dwa ośrodki narciarskie - Risoul i Vars.  Połączenie obszarów narciarskich tych dwóch ośrodków daje niesamowite możliwości wszystkim narciarzom i snowboardzistom odwiedzającym ten region. W 1990 roku, gdy dwa osobne dotychczas ośrodki postanowiły zjednoczyć siły powstał obszar narciarski La Foret Blanche. Trasy narciarskie rozmieszczone są na przeróżnych poziomach, a te najwyżej położone znajdują się na wysokości  2.200m n.p.m. Rozlegający się stąd panoramiczny krajobraz obejmujący Alpy Nadmorskie, masywy należące do Górnej Sabaudii, Mont Viso oraz Mont Blanc nakazują przystanięcie choć na chwilę i oddanie hołdu cudom natury, jakie mamy okazję podziwiać.

La Foret Blanche jest obszarem narciarskim obejmującym najatrakcyjniejsze tereny odpowiednie do uprawiania sportów zimowych.  Specyficzny mikroklimat gwarantuje tu doskonałe warunki narciarskie. Stoki umiejscowione zarówno od północnej, jak i od południowej strony ośrodka  są zawsze świetnie naśnieżone, czyniąc z La Foret Blanche kurort z najlepszymi wynikami opadów śniegu w całym regionie. Jeśli natomiast zajdzie taka potrzeba władze ośrodka są w stanie zapewnić  pond 1/3 wszystkich terenów narciarskich, ze szczególnym naciskiem na miejsca, w których łączą się dwa ośrodki narciarskie tworzące La Foret Blanche. Armatki śnieżne najnowszej generacji zużywają najmniejszą możliwą ilość wody potrzebną do wyprodukowania sztucznego śniegu, co udowadnia poziom zainteresowania stanem środowiska naturalnego przez osoby zarządzające ośrodkiem.

Obszar narciarski obejmuje tu łącznie 116 oznakowanych tras o łącznej długości 185km. Całość obsługiwana jest przez 52 wyciągi o ogromnej przepustowości, dzięki czemu 58.000 narciarzy na godzinę może w swobodny sposób dostać się w wyższe partie gór i cieszyć się zjazdami bez konieczności wyczekiwania w kilometrowych kolejkach. Nowoczesne wyciągi narciarskie gwarantują płynność w obsłudze gości ośrodka nawet w okresach, gdy jest on masowo najeżdżany przez narciarzy z całej Europy i obiecują, że czas oczekiwania w kolejce pod żadnym pozorem nie przekroczy 5 minut.

Na tym ogromnym obszarze narciarskim mogą pojeździć wszyscy, bez względu na stopień opanowania umiejętności narciarskich. Nowicjusze mają do swoje dyspozycji 12 tras zielonych i 40 niebieskich, osoby średniozaawansowane aż 45 tras oznaczonych kolorem czerwonym, natomiast doświadczeni narciarze znajdą tu 10 tras czarnych.

Decydując się na wyjazd narciarski do Risoul będziemy mieć okazję do pojeżdżenia na najpiękniejszych trasach w Europie, i każdy bez względu na stopień zaawansowania znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

W ośrodkach znajdują się specjalnie wyznaczone obszary służące do nauki dla osób początkujących i dzieci. Ponadto na terenie ośrodka funkcjonują dwie renomowane szkoły narciarskie ( w tym szkoła EFS ), do których przyjmowani są wszyscy chętni powyżej trzeciego roku życia. Obszar szkółkarski znajduje się na wysokości 2.457m. na szczycie Peyrefolle, do którego prowadzi sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy. Droga powrotna wiedzie wzdłuż zielonego szlaku, który nie powinien sprawić najmniejszych trudności nawet najświeższym narciarzom. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania dzieci do przedszkola narciarskiego, w którym podczas zorganizowanych w zabawny sposób zajęć będą mogły w bezpieczny sposób postawić swoje pierwsze kroki na śniegu. Na bezpieczeństwem dzieci czuwają doskonale przygotowani instruktorzy.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na samodzielną naukę jazdy na nartach w Risoul znajdziemy odpowiednie do tego celu obszary, na których nie odbywają się zorganizowane zajęcia nauczania.

Dla narciarzy biegowych przewidziano tu zaledwie 15km tras, lecz wszystkie przebiegają pośród wybitnie malowniczych terenów, rekompensując tym samy niewielką ich ilość.

Na terenie ośrodka znajduje się aż 8 świetnie wyposażonych snowparków i funparków. Największy  z nich to funpark Vars zajmujący powierzchnię 8 hektarów. Istny raj dla fanów jednej deski i wszystkich uwielbiających freestyleową jazdę. Na jego terenie znajdują się liczne instalację, dzięki czemu zabawa w Vars Park zdaje się nie mieć końca. W pozostałych parkach znajdują się obszary boardercross, liczne poręcze, wyskocznie, ogromnych rozmiarów poduszka powietrzna, strefy relaksu z grającą muzyką i stołami piknikowymi i wiele innych atrakcji. Jeden ze snowparków nazywamy „nocnym parkiem”, pozostaje otwarty do późnego wieczora ( do około 23-ciej). Na oświetlonym terenie znajdują się standardowe moduły umożliwiające wykonywanie przeróżnych ekwilibrystycznych manewrów. Oprócz wyżej wymienionych snowparków istnieje tu również dedykowany dzieciom i osobom początkującym park „La Zing”, gdzie w bezpieczny sposób można doskonalić swoje manewry. Każdy ze snowparków dysponuje specjalnie wydzielonymi obszarami dla mniej doświadczonych freestylerów i każdy oferuje odmienny pakiet atrakcji.

 Risoul w pigułce:

 • Ośrodek narciarski z wieloma trasami odpowiednimi dla każdego stopnia zaawansowania
 • Świetnie działający system wyciągów narciarskich o dużej przepustowości
 • Nowoczesny system sztucznego naśnieżania gwarantujący doskonałe warunki narciarskie
 • Dzięki połączeniu ośrodków Risoul i Vars bogaty pakiet atrakcyjnych zajęć również poza stokiem
 • 8 snow- i funparków
 • Obszary dla początkujących
 • Szkoły i przedszkola narciarskie
 • Bogata oferta apres-ski

 

 

 

PRZELOTY I POBYT - RISOUL - FRANCJA

Baza noclegowa regionu jest imponujących rozmiarów i oferuje możliwość zakwaterowania w ponad 500 obiektach. Najwięcej z nich to apartamenty w dużych apartament owcach oraz w rezydencjach turystycznych. Jeśli cenimy sobie niezależność i samotność powinniśmy zdecydować się na wynajęcie chaletu, choć powinniśmy rezerwować go z dużym wyprzedzeniem, gdyż nie ma ich tu zbyt wiele.

Autostradą A1 wjedziemy na teren Czech. Następnie Trasą D1 kierujemy się w stronę drogi E442/E462/R35. Jedziemy nią aż do zjazdu  267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 i wybieramy zjazd 194A-B na E461/Trasa 52 w kierunku Wien/Znojmo/Mikulov. Wjeżdżamy na Vídeňská/Trasa 52 i kontynuujemy  wzdłuż E461/R52 (drogowskazy na Trasa 52/Wien/Mikulov/Znojmo). Zjeżdżamy w A22 w kierunku Deutschland/Tschechien/Praha/St.Pölten i jedziemy zgodnie ze znakami na S5 w kierunkuKrems/St.Pölten/Tulln. Kontynuujemy wzdłuż dróg S5, S33 i jedziemy zgodnie ze znakami na E60/A1 w kierunku B20/Linz. Następnie trasą A8/E60 jedziemy zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Innsbruck/Kufstein/Brenner. Drogami A12, A13, E45 jedziemy aż do zjazdu Affi-Lago di Garda Sud w kierunku Affi/Lago di Garda Sud i podążając za znakami „E70/A4/Milano/Brescia/Piacenza” i wjeżdżamy na A4/E70. Zjeżdżamy w kierunku Piacenza/Genova/Savona i wjeżdżamy na A55/E64. Następnie zjeżdżamy Zjedź w kierunku Bardonecchia/Frejus/Savona/Piacenza/Genova/Aeroporto i kontynuujemy drogą A55 oraz drogą E70/A32 w kierunku Bardonecchia/Frejus/Del Moncenisio. Wybieramy zjazd 7-Oulx Est w kierunku Oulx Est. Następnie trasami SS24 i N94 jedziemy aż do zjazdu w kierunku Risoul ( trasa D86A w Guillestre, następnie  D86 do Serre la Vière w Risoul).

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - RISOUL - FRANCJA

W Risout nie ma czasu i miejsca na nudę gdyż lista możliwości i atrakcji na świeżym powietrzu jest naprawdę imponująca. Dwa naturalne stoki saneczkowe oraz jeden zaadaptowany na potrzeby tej dyscypliny, wędrówki na rakietach śnieżnych, paralotniarstwo, skutery śnieżne i ruady, lodowisko i piesze wycieczki górskimi trasami spacerowymi to tylko niektóre z propozycji. W Risout gości ogranicza tak naprawdę jedynie ich wyobraźnia. Wspinaczka lodowa po zamarzniętych wodospadach i wycieczki narciarskie z przewodnikiem to propozycje dla tych, którzy nigdy nie mają dosyć. 

Dla osób potrzebujących chwili wytchnienia odpowiednią rozrywką może okazać się wizyta w centrum wellness. Tam można oddać się w ręce specjalistów i skorzystać z oferowanych przez centrum zabiegów, jak  masaże Shiatsu, masaż koreański i tajski, masarze kalifornijskie, antystresowe i wiele innych.

Oferta apres-ski w Risoul i Vars jest dosyć bogata. Choć uważane są one za ośrodki rodzinne, znajdziemy tu sporo barów i restauracji, a życie toczy się tu nieprzerywanie niemal przez całą dobę.  Po zejściu ze stoku z pewnością wzmożony dużą ilością świeżego powietrza apetyt da nam się we znaki. Istnieje wiele restauracji górskich na stokach serwujących pełnowartościowe posiłki, aczkolwiek prawdziwe rarytasy znajdziemy w restauracjach znajdujących się w miejscowościach. Po treściwym posiłku można usiąść w jednym z licznych barów z kuflem piwa czy lampką wina. Ponadto Risoul jest dość często wybierane jako kierunek wyjazdów na narty przez młodsze grupy gości, głównie studentów, którzy rzecz jasna uwielbiają dobrze się zabawić. Najczęściej wybieranymi miejscami na nocne eskapady, gdzie można posiedzieć w miłej atmosferze i przy dobrej muzyce są bary „La Grotte du Yeti”, „Anapurna” i „Le Balbao, natomiast w późniejszych godzinach towarzystwo najczęściej przenosi się do jedynego klubu w Risoul ( klub „Reflex”).

HOTELE W RISOUL WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie