Przewodnik-La Plagne Francja-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Grecja KITE na Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi - Wyspa Kos - Sierpień 2020 nr.2
 • VASSILIKI Lipiec 2020

  Zapytaj o ofertę
  30-06-2020
  Windsurfing LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 1 Polska Szkoła
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 1
 • KITE w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  03-09-2020
  Nauka kite w Soma Bay - Wrzesień 2020
 • Lipiec 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  04-07-2020
  Kos Psalidi Wyjazdy Kitesurfing - Lipiec 2020 nr.1
 • Obóz WIND Kos

  Zapytaj o ofertę
  11-07-2020
  Obozy windsurfingowe za granicą Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 3
 • Lipiec 2020 KITE Kos

  Zapytaj o ofertę
  18-07-2020
  Kite wyjazdy - Kos - Psalidi - Lipiec 2020 nr.3
 • KITE Wyjazd szkoleniowy

  Zapytaj o ofertę
  22-05-2020
  WYJAZD GRUPOWY KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA MAJ 2020
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2020
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2020 Wrzesień nr 1
 • PALEKASTRO Kurs WIND

  Zapytaj o ofertę
  26-07-2020
  Windsurfing kursy grupowe- PALEKASTRO KRETA Lipiec/Sierpień 2020
 • Sierpień 2020 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na Kos – Psalidi Sierpień 2020 nr 2
 • Wrzesień 2020 EGIPT

  Zapytaj o ofertę
  17-09-2020
  Wyjazd kitesurfing Soma Bay w Egipcie – Wrzesień 2020
 • BOŻE CIAŁO 2020 LEFKADA

  Zapytaj o ofertę
  09-06-2020
  Nauka windsurfingu w Grecji VASSILIKI na Lefkadzie BOŻE CIAŁO 2020 nr 3
 • KITE za Granicą 2020

  Zapytaj o ofertę
  20-06-2020
  Kitesurfing za granicą - Kos - Psalidi - Czerwiec nr.4
 • Szkolenie WIND Grecja

  Zapytaj o ofertę
  21-07-2020
  Wyjazd windsurfingowy LEFKADA VASSILIKI Lipiec 2020 nr 4
 • Kurs WIND Lefkada 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2020
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020
 • Soma Bay MAJ 2020

  Zapytaj o ofertę
  14-05-2020
  Windsurfing w Soma Bay - MAJ 2020
 • Windsurfing w Egipcie

  Zapytaj o ofertę
  29-10-2020
  Windsurfing w Egipcie - SOMA BAY - Polska Szkoła PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2020
 • Szkolenie KITE Sycylia

  Zapytaj o ofertę
  24-07-2020
  KURS KITESURFINGU Sycylia Lo Stagnone Polska Szkoła Kite LIPIEC 2020
 • Wyjazd szkoleniowy Kreta

  Zapytaj o ofertę
  28-06-2020
  Windsurfing KRETA - PALEKASTRO Lipiec 2020 nr 1 - wyjazd szkoleniowy
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2020
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 4
Powrót

Przewodniki

LA PLAGNE

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - LA PLAGNE - FRANCJA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Ośrodek narciarski  La Plagne ma bardzo wiele do zaoferowania miłośnikom sportów zimowych. Wraz z kilkoma innymi miejscowościami tworzą przeogromnych rozmiarów kurort narciarski Paradiski, będący prawdopodobnie największym takim ośrodkiem na świecie. Ponad 425 km doskonale utrzymanych tras narciarskich umiejscowionych na terenach o rozpiętości poziomów 0d 1.200 do 3.250m. n.p.m. czyni z Paradiski autentyczny raj dla snowboarderów i narciarzy, którzy przyjeżdżają tu z całego świata. Obszar Paradiski utworzony został stosunkowo niedawno, bo  w 2003 w wyniku wieloletnich starań mieszkańców La Plagne i okolicznych miejscowości, pragnących w możliwie najlepszy sposób  wykorzystać potencjał drzemiący w zamieszkiwanym przez nich regionie. Udało się to im dzięki przemyślanemu systemowi wyciągów łączących trzy tutejsze największe miejscowości  (La Plagne, Peisey – Vallandry oraz Les Arcs), jak i mniejsze wioski rozsiane po całej okolicy w imponujących rozmiarów Centrum Sportów Zimowych. Rozwiązania tu zastosowane są niemal futurystyczne, jak choćby Vanoise Express, kolejka linowa należąca do największych takich instalacji na świecie, zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby maksymalnie zminimalizować jej wpływ na nieskalany krajobraz. Jej trasa ma długość ponad 1800 m, ale podczas jej budowy nie użyto punktów wsparcia po drodze, dzięki czemu kolejka wydaje się sunąć w powietrzu.

Jeśli chodzi o La Plagne to nie jest ono zdecydowanie miejscowością narciarską, do jakich zdążyliśmy przywyknąć.  Sama w sobie jest czymś więcej, niż jedną miejscowością narciarskią. W praktyce jazda na nartach możliwa jest w dziesięciu innych, mniejszych miejscowościach położonych w niedalekiej okolicy La Plagne. Każda z nich jest odrobinę inna od poprzedniej, każda ma do zaoferowania inne atrakcje, więc ile gustów, tyle opinii i każdy powinien samodzielnie zdecydować, która miejscowość odpowiada mu najbardziej. Praktycznie z każdej jednej z tych miejscowości możemy uzyskać dostęp do lodowca dzięki doskonale prosperującemu systemowi wyciągów, znajdziemy również wiele terenów odpowiednich do jazdy na nartach zarówno na oznakowanych trasach, jak i poza nimi. 

Pewnym jest, że ogrom możliwości oferowanych przez gigantycznych rozmiarów Paradiski jest smakowitym kąskiem dla pasjonatów białego szaleństwa, aczkolwiek La Plagne ma również wiele do zaoferowania każdemu, bez względu na stopień ich zaawansowania oraz tego, czy jeździ na jednej dece, czy na dwóch. Obszar narciarski La Plagne podzielony został na pięć mniejszych ( pobliskie wsie Plagne 1800, Plagne Centre, Plagne Soleil, Plagne Villages i Aime La Plagne). Pomiędzy wszystkimi wioskami kursują wyciągi narciarskie ( łącznie 105 ), dające dostęp do 225km nartostrad ze 130 oznakowanymi trasami. Każdy z wyciągów oferuje przejazd do miejsc ze średnio trudnymi trasami, skąd tylko od nas zależy, którą z nich wybierzemy i zjedziemy w dół.

Aime La Plagne znajduje się na wysokości 2.100m. Zapierający dech w piersiach widok na Mont Blanc,  idealna wręcz pokrywa śnieżna oraz wyznaczone obszary dla nowicjuszy czynią z tej wioski raj dla osób początkujących oraz rodzin z dziećmi. Również pod względem funkcjonalności może zaskakiwać, gdyż wszystko to, czego możemy potrzebować znajdziemy zebrane w jednym miejscu.  Dodatkowo opcje zakwaterowania nie są tak oczywiste, jak w innych miejscowościach, gdyż Aime szczyci się sporymi możliwościami w tym temacie. Specjalnie zaprojektowane wielopiętrowe apartamentowce oferują doskonałe warunki noclegowe w bardzo przystępnych cenach. Dzięki kilku takim „tworom”,  Aime La Plagne ma naprawdę sporą „pojemność” i może zagwarantować nocleg naprawdę imponującej liczbie gości przebywającym tu w tym samym czasie.

Champagny en Vanoise leży na wysokości 1.250m przy wjeździe do  Parku Narodowego Vanoise. Utrzymana w bardziej tradycyjnym stylu wioska  z atrakcyjnie umiejscowionymi stokami z południowej strony.  Jest istnym rajem dla narciarzy biegowych, którzy znajdą tu wiele bardzo interesujących tras dla siebie. Jeśli chodzi o zakwaterowanie w Champagny to oferta nie jest tu zbyt bogata, aczkolwiek osoby decydujące się na pobyt w tej wiosce znajdą pokoje gościnne, kilka kwater prywatnych oraz niewielkich hoteli. 

Montchavin la Plagne znajdująca się  również na wysokości 1.250m z biegiem czasu przeobraziła się z niewielkich rozmiarów górskiej osady w samodzielną miejscowość narciarską. Niewielki ruch samochodowy, korzystna lokalizacja jeśli chodzi o dostęp do Vanoise Express i giganta Paradiski,  niesamowity krajobraz z Mont Blanc w roli głównej oraz szereg udogodnień pod kątem rodzin z dziećmi, czyni z Montchavin wymarzony kierunek na rodzinne wakacje.

Plagne 1800 położony jak sama nazwa wskazuje na wysokości 1.800m. Wieś, w której niegdyś wydobywano ołów słynie ze swoistego uroku. Łagodne stoki i dostęp do obszarów szkółkarskich sprawia, że Plagne 1800 jest dość często wybierane na rodzinne wyjazdy na narty. Cisza i spokój, z dala od zgiełku i tłumów czynią z Plagne 1800 oazę, w której zapomnimy o problemach i życiu codziennym. W kwestii zakwaterowania znajdziemy tu multum niesamowicie urokliwych domków i chaletów.

Plagne Bellecote na 1.930m. n.p.m. jest idealnym kierunkiem dla narciarzy lubiących mieć nieograniczony wybór. Bezpośredni punkt dostępu do lodowca, zróżnicowany teren narciarski, snowpark, lodowisko i kryty basen czynią z Bellecote samowystarczalną miejscowość narciarską z doskonale zorganizowaną bazą noclegową.  Pomimo znakomicie rozwiniętej infrastruktury narciarskiej udało się temu miejscu zachować autentyczny urok alpejskiej wsi.

Belle Plagne to iście sabaudzka wieś położona na 2.050m. Wyśnione miejsce na odpoczynek, w cichej i spokojnej atmosferze.  Wysokość, na której znajduje się ta wioska sprawia, że śnieg jest tu gwarantowany praktycznie  na 100%, jeśli jednak jakimś cudem warunki śniegowe zawiodły, Belle Plagne ma bezpośredni dostęp do lodowca Bellecote, gdzie nie ma najmniejszej możliwości aby nie było tam śniegu. Wiele łatwych i średnich tras narciarskich prowadzących do sąsiadujących wsi oraz stoki biegnące zaraz obok hoteli sprawiają, że wioska ta jest chętnie odwiedzana przez narciarzy z całej Europy. 

Na wysokości 1.970m znajduje się wioska Plagne Centre wyglądająca jakby utknęła w latach 60-tych. Być może niezbyt atrakcyjna wizualne potrafi wynagrodzić osoby tu przebywające wysokim poziomem oferowanych usług, funkcjonalnością oraz bezpośrednim dostępem do pozostałym obszarów narciarskich znajdujących się w okolicy. Ponadto Plagne Centre może pochwalić się najbogatszą ofertą apres-ski.

Plagne Soleil jest chyba najświeższym obszarem wyodrębnionym z La Plagne i choć oficjalnie przynależy do Plagne Village od niedawna uznawana jest za osobną dzielnicę. Malowniczo położona, bardzo atrakcyjna wizualnie i niezbyt rozbudowana ( na razie ), jest wymarzonym miejscem na urlop dla osób potrzebujących wyciszenia i odzyskania równowagi ducha. Dzięki wyciągom narciarskim możliwy jest dostęp do każdego z pozostałych obszarów narciarskich znajdujących się w okolicy. Zakwaterowanie możliwe jest w nowo wybudowanych domkach górskich oraz hotelach.

Na terenie obszaru narciarskiego istniej wiele wyciągów różnych typów umożliwiających komunikację między poszczególnymi obszarami, dając tym samym możliwość eksploatowania stoków znajdujących się na terenie każdego z nich. Dodatkowo pomiędzy rozsianymi po okolicy wioskami kursują skibusy ułatwiając wszystkim i tak już sprawne połączenie między wyodrębnionymi dzielnicami. Być może znajdą się osoby, którym ciężko będzie się odnaleźć w skomplikowanym ( w ich odczuciu) systemie, aczkolwiek wystarczy poświęcić kilka chwil na analizę regiony i wszystko stanie się jasne.

Znajdziemy tu kilka naprawdę świetnych szkół narciarskich, w tym również jedną poświęconą osobom niepełnosprawnym ( Aime La Plagne ). Ponadto funkcjonuje tu szkoła narciarska EFS, będąca liderem w swojej dziedzinie. W każdej wiosce znajdziemy przedszkola narciarskie, w których dzieci pozostawione pod opieką wykwalifikowanego personelu biorą aktywny udział w wielu zorganizowanych zabawach grupowych, ponadto istnieje możliwość „ulokowania” najmłodszych dzieci w żłobkach narciarskich przyjmujących nawet kilkumiesięczne maluchy.

Ośrodek narciarski La Plagne dysponuje kilkoma snowparkami z lokalizacją w odrębnych dzielnicach. Pierwszy z nich znajduje się na obszarze Plagne Centre, kolejny sporych rozmiarów snowpark zlokalizowany w Belle Plagne i jest odpowiedni zarówno dla nowicjuszy, jak i osób zaawansowanych. Oprócz standardowych instalacji spotykanych w snowparkach, znajduje się tu również gigantycznych rozmiarów poduszka powietrzna umożliwiająca ćwiczenie zmyślnych układów bez ryzyka kontuzji. Trzeci snowpark znajduje się na zboczach Plagne Bellecôte i znajdziemy tam boardercross i halfpipe.  Kolejny również pokaźnych rozmiarów park śnieżny znajduje się w okolicy Montchavin, i ostatni w obszarze Champagny, tuz obok wyciągu Rossa. 

Świetne warunki narciarskie w ośrodku La Plagne są właściwie na 100% gwarantowane, dzięki korzystnej lokalizacji o dostępowi do lodowca. Jeśli z jakiegoś powodu jednak matka natura miałaby zamiar zepsuć nam wyjazd na narty, ośrodki posiadają armatki śnieżne mogące pokryć sztucznym śniegiem  większość powierzchni wszystkich stoków.

 

La Plagne w pigułce:

 • Rozległy i bardzo urozmaicony teren narciarski odpowiedni dla każdego rodzaju umiejętności
 • Bezpośredni dostęp do lodowca oraz do Paradiski- ogromnego obszaru narciarskiego
 • Korzystna lokalizacja zapewniająca doskonałe warunki śniegowe
 • Liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
 • Szeroki wachlarz możliwości zakwaterowania. Ceny dopasowane dla każdego budżetu.
 • Wiele wsi – dzielnic, z których każda ma do zaoferowania oddzielny pakiet atrakcji
 • Oferta apres-ski raczej umiarkowana, aczkolwiek nie uboga
 • Darmowe skibus
 • Doskonale rozwinięta infrastruktura
 • Wiele opcji zakwaterowania
 • Mnóstwo alternatywnych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu
 • Szkoły narciarskie
 • Przedszkola i żłobki narciarskie oferującą profesjonalną opiekę nawet nad kilkumiesięcznymi malcami

 

PRZELOTY I POBYT - LA PLAGNE - FRANCJA 

Opcje zakwaterowania w poszczególnych wsiach zostały opisane przy krótkiej wzmiance o każdej z nich, natomiast jeśli chodzi o samo La Plagne, jest ich równie wiele. Hotele, apartamenty, kwatery prywatne, chalety i pokoje gościnne czekają na odwiedzających, by móc ich ugościć w możliwie najlepszy sposób.

Dojazd do ośrodka La Plagne nie jest zbyt skomplikowany, a sama podróż przebiega malowniczą trasą. Autostradą A4 wjeżdżamy na teren Czech i jedziemy trasą D1 i E442/E462/R35. Wybieramy zjazd 267 w E462/R46 w kierunku Prostějov/Brno. Kontynuujemy wzdłuż trasy 50/D1/E462 aż do zjazdu 12 na Pražský okruh/E50 w kierunkuPlzeň/Letiště. Dalej wzdłuż Pražský okruh/E50 i wybieramy zjazd 23 C na D5/E50 w kierunku Plzeň. Jedziemy dalej drogą E50, następnie A6/E50 jadąc zgodnie ze znakami na A5 w kierunku Basel/Karlsruhe. W tym momencie znajdujemy się w Szwajcarii. Następnie autostradą A2 podążając za znakami Gotthard/Luzern/Bern/Arisdorf. Następnie zgodnie ze znakami na E25/E27/A1 w kierunku Genève/Lausanne/Fribourg/Neuchâtel/Bern-Neufeld. Trasą A1 kierujemy się na Genewę. Pozostając na A1/E25/E62 podążamy za znakami France/Genève-La Praille/Aéroport/Gd-Saconnex. Kontynuujemy wzdłuż A41, wybieramy zjazd 16-Annecy-Sud w kierunku Annecy-Sud/Albertville/Cran-Gevrier/Seynod, podążamy za znakami „Annecy/Albertville/Seynod/Cran-Gevrier” i wjeżdżamyna D3508.Następnie trasą D1508 i D1212. Wybieramy zjazd na N90 w kierunkuMoutiers/Tarentaise i drogą D221 dotrzemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - LA PLAGNE - FRANCJA

Kurort narciarski La Plagne dzięki bogatej ofercie i doskonale rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Istnieje multum rzeczy możliwych do zrobienia na świeżym powietrzu, również poza trasami. Znajdziemy tu olimpijskich rozmiarów tor bobslejowy, ścianki wspinaczkowe oraz zamarznięte naturalne wodospady, na których uprawiana jest wspinaczka lodowa.  Ośrodek tak imponujących rozmiarów, jak można się spodziewać dysponuje lodowiskiem, kręgielnią, krytym basenem, centrum fitness, salą do squasha. Nie mogłoby zabraknąć również wyszukanych atrakcji takich jak paralotniarstwo, psi zaprzęgi, szybownictwo, itp. Również przejażdżki quadami i skuterami śnieżnymi oraz relaksujące sesje w centrach odnowy biologicznej są tu na porządku dziennym. W okolicach ośrodka istnieje wiele tras odpowiednich dla narciarzy biegowych, oznakowanych szlaków wymarzonych na piesze wędrówki oraz na rakietach śnieżnych.

Jeśli chodzi o życie nocne z pewnością nie powala swoją intensywnością. La Plagne należy raczej do miejsc spokojnych, choć istnieje wiele różnych, ciekawych miejsc, w których można zjeść wyśmienity posiłek po czym udać się do jednego z kilkunastu barów czy pubów, aby z kieliszkiem lub szklanką wysokoprocentowego napoju przeanalizować przebieg kończącego się dnia. W Plagne Centre znajdziemy chyba najbogatszą ofertę apres-ski, jeśli chodzi o imprezy i szaleństwa do białego rana. Oprócz barów i dyskotek z graną przez DJ-a muzyką znajduje się kilka lokali z muzyką graną na żywo.  W każdej z wiosek znajdziemy bez większych trudności odnajdziemy przytulne restauracje serwujące tradycyjne sabaudzkie potrawy oraz dania z kuchni francuskiej. Do rzeczy wartych spróbowania należą tartiflette, fondue, croziflette, raclette. Jeśli ktoś natomiast z jakichś powodów chciałby zjeść coś bardziej „europejskiego” bez problemu zamówi różnego rodzaju makarony, pizzę, dania rybne, steki, itp.

Również na stokach możliwe jest zjedzenie pełnowartościowego posiłku zamiast przysłowiowej bułki z kiełbasą. Kilka z górskich restauracji oprócz doskonałego menu, może zaoferować gościom możliwość wylegiwania się na tarasach słonecznych. Większość z nich utrzymana jest w rustykalnym stylu, serwuje dania dla wszystkich gustów i smaków ( w tym również wegetariańskie), a wszystko to w rozsądnych cenach.

HOTELE W LA PLAGNE WE FRANCJI

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie