Przewodnik-Stubai Austria-Narty-Snowboard-Warunki śniegowe
 • Wrzesień na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  11-09-2020
  Szkoła kite w LO STAGNONE na SYCYLII Wrzesień 2020 KITESURFING
 • Lipiec 2020 na Kos WIND

  Zapytaj o ofertę
  25-07-2020
  Windsurfing Wakacje na Kos w Polskiej Szkole Windsurfingu Lipiec 2020 nr 5
 • LEFKADA Sierpień 2020

  Zapytaj o ofertę
  28-07-2020
  Grecja windsurfing LEFKADA VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Lipiec KITE w LoStagnone

  Zapytaj o ofertę
  10-07-2020
  Wyjazdy KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE Polska Szkoła 2020
 • Kurs WIND Kos 2020

  Zapytaj o ofertę
  06-06-2020
  Kurs windsurfingu Kos Psalidi Czerwiec 2020 nr 2
 • LEFKADA DZIEŃ DZIECKA '20

  Zapytaj o ofertę
  26-05-2020
  WYJAZDY WINDSURFING VASSILIKI GRECJA - POLSKA SZKOŁA WINDSURFINGU - CZERWIEC 2020
 • Wyjazd WIND Kreta 2020

  Zapytaj o ofertę
  05-07-2020
  Szkoła windsurfingu PALEKASTRO KRETA Lipiec 2020 nr 2
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  23-08-2020
  Obóz windsurfingowy dla dorosłych PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 4
 • Wrzesień 2020 w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  24-09-2020
  Szkoła windsurfingu w Egipcie - SOMA BAY - Wrzesień 2020 nr 2
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 1
 • Wrzesień 2020 KOS

  Zapytaj o ofertę
  05-09-2020
  Kurs windsurfingu za granicą Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 1
 • Soma Bay MAJ 2020

  Zapytaj o ofertę
  14-05-2020
  Windsurfing w Soma Bay - MAJ 2020
 • Lipiec z WIND na Kos

  Zapytaj o ofertę
  04-07-2020
  Obóz windsurfingowy Kos Psalidi Lipiec 2020 nr 2
 • Kitesurfing na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  29-05-2020
  KITESURFING SYCYLIA LO STAGNONE POLSKA SZKOŁA WYJAZD SZKOLENIOWY 2020
 • Kurs WIND w Palekastro

  Zapytaj o ofertę
  02-08-2020
  Lekcje windsurfingu PALEKASTRO KRETA wyjazd w Sierpniu 2020 nr 1
 • Soma Bay WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  17-09-2020
  Windsurfing we Wrześniu 2020 - SOMA BAY - Egipt
 • Szkolenia kite na Sycylii

  Zapytaj o ofertę
  18-09-2020
  Szkolenia kitesurfingowe POLSKA SZKOŁA NA SYCYLII w Lo Stagnone WRZESIEŃ 2020
 • Vassiliki Sierpień 2019

  Zapytaj o ofertę
  18-08-2020
  Windsurfing LEFKADA Wyjazd szkoleniowy do VASSILIKI w Sierpniu 2020
 • Windsurfing na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  21-06-2020
  Nauka pływania na windsurfingu PALEKASTRO KRETA Czerwiec 2020 nr 3
 • WIND wakacje 2020 KOS

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem w Grecji Psalidi Kos Sierpień / Wrzesień 2020
Powrót

Przewodniki

STUBAI

PRZEWODNIK NARCIARSKI / SNOWBOARDOWY - LODOWIEC STUBAI - AUSTRIA

Zapoznaj się z naszymi ofertami wyjazdów indywidualnych i grupowych dla WSZYSTKICH do kilkuset kurortów na świecie.

Dolina Stubaital znajduje się zaledwie 15 minut jazdy od Innsbrucku. Obszar narciarski lodowca Stubai zajmuje powierzchnię 12km2, a lodowiec jest naturalną granicą pomiędzy Włochami i Austrią. Rozciąga się on pomiędzy południowym i Północnym Tyrolem tworząc największy polodowcowy teren narciarski w Austrii, który wraz z górami Stubai Alp zajmuje powierzchnię 700 ha. Jest to miejsce, w którym wszyscy miłośnicy białego szaleństwa znajdą coś dla siebie, a możliwość jazdy również w okresie letnim to dla zapalonych narciarzy już pełnia szczęścia. Doskonałe warunki narciarskie są tu zawsze gwarantowane od jesieni do wczesnego lata. Teren narciarski obejmuje blisko 60km tras obsługiwanych przez 26 wyciągów. Wielokrotnie nagradzany, jest on uważany za "numer 1 wśród europejskich narciarskich obszarów polodowcowych". Poziom bezpieczeństwa na trasach, ich jakość oraz szereg udogodnień i zniżek dla rodzin kilkukrotnie zagwarantował mu tytuł najlepszego ośrodka dla rodzin z dziećmi ( dzieci do lat 10 przebywające tu pod opieka osoby dorosłej, która wykupiła karnet korzystają ze stoków za darmo).

Lodowiec Stubai wraz z innymi 8 kurortami narciarskimi tworzy przeogromnych rozmiarów huśtawkę narciarską Olympia Skiworld. Szczegółowy opis tego regionu znajdziemy tutaj ( linkujemy do Olympia Skiworld). Zakupienie odpowiedniego skipassu daje nam dostęp do wszystkich ośrodków należących do karuzeli, istnieje również możliwość zakupienia innego karnetu, dzięki któremu możemy korzystać ze stoków w obszarach trzech innych kurortów znajdujących się w dolinie, czyli w Elfer Lifte, Schlick 2000 i Serlesbahnen Mieders.

Stacja narciarska na Lodowcu Stubai jest miejscem praktycznie samowystarczalnym z uwagi na doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Znajdziemy tu zarówno wypożyczalnie, jak i przechowalnie sprzętu narciarskiego, gro restauracji i barów, opiekę nad dziećmi, również tymi, które nie biorą udziału w zajęciach narciarskich, przebogatą ofertę ciekawych zajęć również poza stokiem oraz świetnie zorganizowaną bazę noclegową.

Trasy narciarskie są bardzo zróżnicowane pod względem ich trudności, więc każdy znajdzie tu obszary odpowiedni dla siebie. Nowoczesne wyciągi o dużej przepustowości gwarantują zachowanie ciągłości w zjazdach bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach, co bywa frustrujące.

Snowboardziści z całej Europy doskonale znają "Snowpark Moreboards Stubai Zoo”. Jest to miejsce, w którym zapaleni freestylerzy spotykają się i pokazują dopracowane do perfekcji triki narciarskie i snowboardowe. Osoby potrzebujące adrenaliny niemal w takim samym stopniu co tlenu do poprawnego funkcjonowania, powinny spróbować swoich sił na prędkościowym torze wyścigowym (Daunferner) oraz pokonać slalom gigant (Eisjochferner). Jeśli to jednak jest wciąż za mało to istnieje możliwość zjazdu najdłuższą tutaj trasą prowadzącą od Bergspitz do Mutterberg (16,5 km), oraz zmierzenia się ze stromym stokiem Daunhill, którego kąt nachylenia wynosi aż 60%.

Lodowiec Stubai uważany jest za mekkę wielbicieli freeride’u. Fantastyczne stoki przykryte grubą warstwą nieubitego śnieżnego puchu to dla nich nie lada gratka. Opcji zjazdu jest tu naprawdę sporo, dlatego mamy tu spore pole do popisu w tej dziedzinie. Nie bez powodu zatem lodowiec należy do najwybitniejszych terenów freerideowych w całej Austrii. Z racji wciąż rosnącej popularności tego sportu oraz jego amatorów władze ośrodka postanowiły zadbać o ich bezpieczeństwo i tak właśnie powstał Powder Departament, w którym znajdziemy odpowiednio wydzielone obszary, w których w bezpieczny sposób można oddać się swojej pasji.

Posiadanie tytułu „Najlepszego ośrodka narciarskiego dla rodzin z dziećmi” zobowiązuje, dlatego zadbano tu o szereg udogodnień dla tej specyficznej grupy gości. Doskonałe szkoły i przedszkola narciarskie, m.in.  „ Micky Mouse Club”, w których maluchy dzieci mogą poznać podstawy narciarstwa pod okiem wykwalifikowanej kadry. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze, a lekcje pełne są zabawy i atrakcji co sprawia, że dzieciaki czują się tu po prostu dobrze. Kolejną doskonałą szkołą narciarską jest Big Family Ski Camp, gdzie na specjalnie wydzielonym obszarze dysponującym łagodnymi stokami i wyciągami dla dzieci proces nauki jazdy na nartach odbywa się sprawnie i przy zachowaniu maksymalnie możliwego poziomu bezpieczeństwa. Wyciągi narciarskie znajdujące się w obszarze Big Family Ski Camp są nowoczesne i skonstruowane w taki sposób, aby ułatwić rodzicom korzystanie z nich wraz z niedoświadczonymi pociechami. Po poznaniu podstaw przychodzi pora na wypróbowanie teorii w praktyce, do czego idealnie nadaje się szlak Big Family Fun Slope, który biegnie dookoła szkółki narciarskiej. Znajdują się na niej także muldy, skocznie i liczne zakręty więc poprzeczka zostaje podniesiona o stopień wyżej. Osoby lubiące współzawodnictwo z pewnością będą chciały zmierzyć się z pozostałymi użytkownikami stoku na trasie wyścigowej wyposażonej w miernik czasu zjazdu. Po zmaganiach na stoku apetyt prędzej czy później da o sobie znać, lecz nie ma najmniejszego sensu wożenie przy sobie przysłowiowych kanapek gdyż istnieje tu wiele restauracji górskich ulokowanych bezpośrednio na stokach, których karty menu zawierają dania szczególnie lubiane przez maluchy. Dodatkowo z łatwością znajdziemy tu tzw. hotele rodzinne, w których pokoje są odpowiednio wyposażone w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić i uprzyjemnić rodzinom pobyt w ośrodku.

Lodowiec Stubai w pigułce:

 • Obszar narciarski należący do Olympia Skiworld
 • Doskonałe warunki narciarskie i jazda możliwa aż do początku lipca
 • Świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności
 • Wielokrotnie nagradzany w konkursach międzynarodowych
 • Obszar dla początkujących
 • Szkoły i przedszkola narciarskie
 • Laureat nagrody „ Najlepszy ośrodek dla rodzin z dziećmi”
 • Szeroki pakiet atrakcyjnych zajęć sportowo rekreacyjnych również poza stokiem
 • Jaskinia lodowa
 • Platforma widokowa „Top Of Tyrol” z 9 metrowym jej odcinkiem zawieszonym nad przepaścią
 • Chaty narciarskie i restauracje górskie na stokach
 • Bogata oferta apres - ski
 • Doskonale zorganizowana baza noclegowa

PRZELOTY I POBYT - LODOWIEC STUBAI - AUSTRIA

Baza noclegowa oferuje zakwaterowanie w obiektach każdego rodzaju, więc każdy z łatwością znajdzie tu nocleg odpowiedni dla swoich potrzeb i adekwatny do zasobności swojego portfela. Luksusowe hotele, komfortowe apartamenty, schroniska, pokoje gościnne i małe domki są w stanie zaoferować nam doskonałe warunki sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi.

Najłatwiej i najszybciej można się tu dostać drogą powietrzną ( lot do Innsbrucku). Dojazd własnym autem również nie jest specjalnie skomplikowany. Po przekroczeniu granicy z Czechami należy jechać autostradą D1 w kierunku na Ostrawę. Następnie po wjechaniu na drogę E462 obieramy kierunek na Brno. Jedziemy E461 i po zjechaniu w kierunku na Wiedeń kontynuujemy Trasą S5 i S33. Później jedziemy zgodnie ze znakami na  E60/A1 w kierunku B20/Linz i kontynuujemy wzdłuż A8/E60, jadąc zgodnie ze znakami na A93 w kierunku Innsbruck/Kufstein/Brenner. Następnie jedziemy drogą A12 i A13, po czym wybieramy zjazd 10-Schönberg w kierunku Schönberg/Stubaier Gletscher/Stubaital. Wjeżdżamy na drogę numer B183, którą w około 30 minut dojedziemy do celu.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE - LODOWIEC STUBAI - AUSTRIA

Oferta zajęć rekreacyjno - sportowych na terenie Lodowca Stubai jest bardzo bogata. Do tego stopnia, że osoby nie umiejące podejmować szybkich decyzji mogą tu mieć poważny problem. Freeride, snowpark, wspinaczka lodowa, saneczkarstwo ( również w miesiącach letnich), piesze wycieczki, wyprawy na rakietach śnieżnych, geocaching, place zabaw i wiele innych atrakcji z pewnością nie pozwoli nam się tutaj nudzić.

Podczas pobytu w dolinie Stubaital bezsprzecznie należy wybrać się na wycieczkę do ukrytej w głębi lodowca jaskini lodowej. Wędrówka wzdłuż edukacyjnego szlaku prowadzącego z Eisgrat wprost do groty znajdującej się na wysokości prawie 3000m n.p.m. potrafi dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Przewodnik pokaże nam polodowcowe rynny, opowie o tajnikach lodowców i sposobach ich ochrony, a na koniec będziemy mieć możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia zasiadając na lodowym tronie. Sam szlak prowadzący do lodowej jaskini jest niezwykle atrakcyjny wizualnie. Kolejnym miejscem, które grzechem byłoby przegapić jest kaplica Schaufeljoch, która zlokalizowana jest na wysokości przekraczającej 3000m n.p.m. Mająca powierzchnię dziewięciu metrów kwadratowych kapliczka znajduje się w otoczeniu ośnieżonych szczytów Alp Sztubajskich, a rozpościerający się stąd widok wręcz zapiera dech w piersi.

Dzięki kolejce Schaufeljoch  w dziecinnie prosty sposób możemy znaleźć się na wysokościach przekraczających 3000m n.p.m. Po wjechaniu na końcową stację tej panoramicznej kolejki i przejściu kilkuset metrów dotrzemy do platformy widokowej „Top Of Tyrol”. Zawieszony nad urwiskiem taras widokowy został wybudowany w 2008 roku i został wpisany na listę 10 najpiękniejszych platform tego typu na świecie przez magazyn „Geo”. Widok, jaki się stąd roztacza jest jedyny w swoim rodzaju i obejmuje ponad sto trzytysięczników, Alpy Sztubajskie i ciągnie się aż po Dolomity. Bezpłatna luneta Viscope znajdująca się na Tarsie widokowym daje możliwość dokładniejszemu przyjrzeniu się otaczającym nam cudom natury. Tuż nieopodal znajduje się restauracja Jochdohle przypominająca swoim wyglądem pojazd kosmiczny. Posiłek jedzony na takiej wysokości, z takim widokiem i po takiej ilości mocnych wrażeń smakuje jak żaden inny. Należy dodać, ze „Jochdohle” jest najwyżej położoną górska restauracją w Austrii.

W kurorcie narciarskim na Lodowcy Stubai mamy okazję zrobienia wielu rzeczy po raz pierwszy w życiu. Ogromną popularnością tutaj cieszy się zabawa w poszukiwanie skarbów (Geocaching). Polega ona na odnalezieniu ukrytych „skarbów” w skrzyniach, itp. przeróżnych drobiazgów. Trend ten znany jest na całym świecie i tak naprawdę taki „skarb” można znaleźć w każdym zakątku na ziemi. Gracze, czyli geocacherzy po odnalezieniu pojemnika kryjącego fant, powinni w miejsce zabranej rzeczy zostawić coś od siebie po to, by inny uczestnik zabawy miał szansę na odnalezienie skarbu.

Zaplecze gastronomiczne ośrodka narciarskiego Stubai Gletscher jest świetnie zorganizowane i zjeść tu można praktycznie wszędzie. Różnego rodzaju restauracje (w tym również górskie), chaty i bary narciarskie oraz knajpki samoobsługowe różnią się nie tylko pod względem wyglądu i stylu wnętrza, ale również typem serwowanych w nich potraw. Lokale konkurują wciąż między sobą, prześcigając się co rusz to nowszymi, lepszymi daniami, a wszystko to w walce o klienta. Oczywiście jest to zjawisko jak najbardziej korzystne dla nas- konsumentów, gdyż wybór dań jest tu przeogromny i znajda się tu potrawy, mogące zaspokoić wymagania nawet najwybredniejszych klientów. Oprócz restauracji „Jochdohle” znajdującej się na wysokości 3.150m n.p.m. na szczególną uwagę zasługuje knajpka Open Air Pavilion Schneekristall” będąca miejscem mogącym pomieścić 140 osób, a w dni, w których pogoda dopisuje połowa dachu lokalu może zostać otwarta, dzięki czemu znajdujemy się wewnątrz, a jednak na zewnątrz.

Zarówno w obrębie ośrodka narciarskiego na Lodowcu Stubai, jak i w pozostałych ośrodkach tworzących Olympia Superski znajdziemy wiele miejsc, w których można spędzić miły wieczór. Przeróżne chaty narciarskie, jak i schroniska oraz liczne bary, w których niejednokrotnie grana jest muzyka na żywo to idealny wybór na resztę dnia spędzonego na stoku. Przemiła i jedyna w swoim rodzaju atmosfera, międzynarodowi biesiadnicy oraz chęć do zabawy to recepta na idealny urlop spędzony w Alpach.

HOTELE - LODOWIEC STUBAI W AUSTRII

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

LUB

ZNAJDŹ OFERTĘ Z KARNETEM W PAKIECIE

Korzystne oferty wyjazdów na narty i snowboard.

Pobyt z karnetem w cenie w niemal 2000 obiektach i 500 miejscowościach!

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie