Rejsy-Karaiby od Martyniki do St.Vincent-Przewodnik-Żeglarstwo-Warunki
 • Kurs WIND w Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  22-09-2020
  Windsurfing wyjazdy szkoleniowe LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020 nr 4
 • Kurs WIND Lefkada 2020

  Zapytaj o ofertę
  25-08-2020
  Szkoła windsurfingu Grecja LEFKADA VASSILIKI Wrzesień 2020
 • Szkolenia WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  30-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem na Krecie PALEKASTRO Wrzesień 2020 nr 1
 • Grupowy wyjazd WIND Kreta

  Zapytaj o ofertę
  16-08-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Sierpień 2020 nr 3
 • Windsurfing w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  Polska Szkoła windsurfingu SOMA BAY Egipt - PAŹDZIERNIK 2020 nr 2
 • Szkolenia WIND Vassiliki

  Zapytaj o ofertę
  08-09-2020
  Obozy windsurfingowe 2020 LEFKADA VASSILIKI we Wrześniu nr 2
 • Szkoła KITE Egipt

  Zapytaj o ofertę
  08-10-2020
  SOMA BAY – Szkolenie kitesurfingowe w polskiej szkole PAŹDZIERNIK nr 2
 • Grupowy kurs Windsurfingu

  Zapytaj o ofertę
  04-08-2020
  Wakacje windsurfing wyjazd szkoleniowy LEFKADA VASSILIKI Sierpień 2020 nr 2
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2020
  Windsurfing Kos Wyjazd szkoleniowy Psalidi Sierpień 2020 nr 4
 • Kurs KITE Sycylia 2020

  Zapytaj o ofertę
  28-08-2020
  Kitesurfing wakacje na Sycylii w Lo Stagnone POLSKA SZKOŁA Sierpień
 • Szkolenia WIND na Krecie

  Zapytaj o ofertę
  20-09-2020
  Szkolenia windsurfingowe PALEKASTRO KRETA Wrzesień 2020 nr 4
 • Vassiliki WIND wrzesień

  Zapytaj o ofertę
  01-09-2020
  Kurs windsurfingu za granicą LEFKADA VASSILIKI 2020 Wrzesień nr 1
 • Windsurfing KOS 2020

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Nauka windsurfingu Kos Psalidi Wrzesień 2020 nr 2
 • Windsurfing Vassiliki2020

  Zapytaj o ofertę
  15-09-2020
  Windsurfing w Grecji na LEFKADZIE w VASSILIKI Wrzesień 2020 nr 3
 • Sierpień 2020 na Kos

  Zapytaj o ofertę
  08-08-2020
  Windsurfing Grecja Wyjazd Szkoleniowy na Kos – Psalidi Sierpień 2020 nr 2
 • KOS kitesurfing 2020

  Zapytaj o ofertę
  26-09-2020
  Kitesurfing Grecja - Psalidi wyspa Kos - Wrzesień 2020 Nr. 5
 • Wrzesień 2020 KOS Kite

  Zapytaj o ofertę
  12-09-2020
  Kitesurfing 2020 - Kos Psalidi - Wrzesień Nr. 3
 • Grecja KITE 2020 Kos

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Grecja Wyjazd Kitesurfing Psalidi Kos - Wrzesień 2020 Nr.1
 • Sierpień 2020 KITE na Kos

  Zapytaj o ofertę
  22-08-2020
  Kitesurfing wyjazd w Sierpniu 2020 Kos Psalidi Nr.4
 • Soma Bay WIND 2020

  Zapytaj o ofertę
  17-09-2020
  Windsurfing we Wrześniu 2020 - SOMA BAY - Egipt
 • WIND wakacje 2020 KOS

  Zapytaj o ofertę
  29-08-2020
  Wakacje z windsurfingiem w Grecji Psalidi Kos Sierpień / Wrzesień 2020
Powrót

Przewodniki

KARAIBY - OD MARTYNIKI DO ST.VINCENT- PRZEWODNIK ŻEGLARSKI

PRZEWODNIK ŻEGLARSKI - MARTYNIKA - ST. VINCENT - KARAIBY

Pełen niezapomnianych przygód i wrażeń rejs po Karaibach można rozpocząć  na przykład od Martyniki, płynąc w kierunku Grenady. Po drodze mamy wiele naprawdę ciekawych miejsc do zwiedzania i  wartych dłuższego postoju, tak więc najwygodniej taką podróż podzielić na dwa, a nawet więcej rejsów. Oto plan jednego z nich.

Martynika

To miejsce skąd zwykle zaczyna lub kończy się żeglowanie po tym rejonie świata. Wynika to z faktu, że dotarcie na tę wyspę jest dość przystępne w cenie. Ponadto tutaj stacjonuje wiele firm czarterowych. Warto poświęcić trochę czasu na bliższe zapoznanie się z tą niezwykłą wyspą. Odkryta w 1502 roku przez Krzysztofa Kolumba Martynika, jest miejscem dość zamożnym ze względu na to, iż należy do terytorium Francji. Ta słoneczna, wulkaniczna wyspa kryje wiele tajemnic, które chętnie odsłania przez turystami. Z tego względu warto zaplanować nawet tygodniowy pobyt w tym niezwykłym miejscu, nazywanym rajem na ziemi. Pełen wachlarz piękna tamtejszej flory i fauny poznamy odwiedzając Ogród Botaniczny. Inną niezapomnianą atrakcją jest podziwianie delfinów w ich naturalnych warunkach. Oczywiście Martynika zaprasza także licznymi obiektami historycznymi wartymi zwiedzenia. Ciekawy sposobem spędzenia czasu może być odwiedzenie nietypowego Muzeum Banana. Inne atrakcje które na nas czekają to nurkowanie, plażowanie no i oczywiście shopping, ponieważ centrów handlu na tej wyspie nie brakuje.

Ważne informacje dla żeglarzy to oczywiście dane na temat dostępnych kotwicowisk. Od strony zachodniej można zacumować w Saint-Pierre lub La Carbet, w zatoce Fort de France oraz marinie w Bout. Kotwicowisko znajduje się także w  Petite Anse d’Arlet. Podróżując na południe nie sposób ominąć Sainte Annez typowymi pięknymi plażami, cieszącymi się największą popularnością na Karaibach. Początek i koniec rejsu w rejonie tej wyspy najlepiej zaplanować w marinie Le Marin.

St. Lucia

To kolejny, nie mniej fascynujący, punkt naszej wyprawy. Ta piękna wulkaniczna, górzysta wyspa zachowała do tej pory wiele ze swojej naturalności. Jednym z jej skarbów jest tropikalny las deszczowy z całym swoim ekosystemem. Gospodarka wyspy opiera się na rolnictwie. Uprawia się tu między innymi banany, cytrusy, kakao czy orzechy kokosowe, a to znaczy, że w tym miejscu te specjały smakują jak nigdzie indziej. Oczywiście  dość prężnie rozwija się tu także turystka. Miejsca   warte odwiedzenia na terenie wyspy to:

 • Rodney Bay

Jest nowoczesnym portem, gdzie turyści mogą korzystać ze wszelkich udogodnień takich jak restauracja, kurorty, supermarkety czy wille emerytalne. Tutaj także można zacumować, jeżeli jednak zależy nam na większym spokoju i zaciszności oraz odseparowaniu od tłumu turystów, polecane jest zakotwiczenie się na pobliskiej Off Pigeon Island lub niedaleko plaży Off Reduit Beach.

 • Castries

Port jest nastawiony głównie na handel, więc możemy tutaj wpaść jedynie po pamiątkowe zakupy. Istnieje jednak spora rzesza osób, które relaksują się podczas takiej aktywności, zwłaszcza w tak egzotycznych okolicznościach, a to miejsce oferuje wspaniałe warunki do takiego rodzaju rozrywki.

 • Marigot Bay

Ten port zauroczy wielu odwiedzających ze względu na przepiękne malownicze krajobrazy, które można oglądać z okolicznych wzgórz. Także miłośnicy leniwego plażowania i kąpieli w krystalicznej wodzie nie będą zawiedzeni. Zacumować można zarówno przed wejściem do zatoki jak i w niej. Po prawej stronie od wejścia można skorzystać także z nieco bardziej ekskluzywnego postoju, oferowanego przez bazę firmy Moorings. Tu mamy możliwość  wzięcia prysznica czy używania prądu, jednak jak można się domyślić, cena takiego luksusu jest dość wysoka.

Jeżeli mamy ochotę na luz w dobrym towarzystwie, warto odwiedzić Chateau Mygo. Jest to bar, do którego chętnie zaglądają nie tylko turyści, ale i tutejsze sławy. Pyszna kuchnia czeka nas zaś w JJ's w końcowej części zatoki.

 • The Pitons

Są  imponującymi szczytami wznoszącymi się obok siebie, niczym bliźnięta wyłaniające się z wody. Ich wysokość to 2600 stóp. Praktycznie obok leży miasto Soufrière. Dzięki temu, że nie jest ono zbyt oblegane przez turystów, widać zachowaną w nim naturalność. Charakterystyczne są tu drewniane obiekty niedaleko rynku, w których architekturze odmalowuje się francuski klimat. Mieszkańcy miasta miło przyjmują turystów, być może dlatego, że nie ma tu ich nadmiaru.

W okolicy znajdziemy 6 miejsc, w których można zacumować jacht. Są to:Hummingbird Anchorage, leżące blisko centralnej części miasteczka Soufrière Jetty, Malgretout, piękne kotwicowisko Ialousie, Rachette, Anse Chastanet i Hummingbird Anchorag.

Jadąc od Marigot Bay  na wyspie warto zobaczyć  dodatkowo plantację bananów oraz Diamond Botanical Gardens czyli położony aż na 2000 hektarów wspaniały ogród z roślinnością tropikalną, zarówno wysoką jak i niską Oprócz podziwiania okazów drzew i kwiatów w ich naturalnym środowisku,  można także nabyć wiele cennych informacji o tutejszej bogatej florze. Niesamowitym przeżyciem w ogrodzie jest obserwacja Diamond Waterfall z siarkową wodą i kolorowymi skałami ukrytymi za spadającą taflą wody. Tutaj możemy też skorzystać z ożywczej kąpieli siarkowej, która ma podobno wspaniałe działanie nasze zdrowie. Mimo unoszącego się dookoła charakterystycznego zapachu siarki, przeżycia są niezapomniane.

St. Vincent

To kolejna, licząca ok 110 000 mieszkańców, wyspa na naszej drodze, obfitująca w wiele różnorodnych atrakcji. Głównym źródłem dochodu jej mieszkańców jest rolnictwo i rybołówstwo, zaś turystyka jest tu tylko dodatkiem. Warto zatrzymać się  na wyspie na dłużej z powodu niesamowitej bujnej roślinności oraz pięknych widoków. Od zachodu znajdziemy tutaj kilka miejsc idealnych na postój

 • Chateaubelair Bay

Tu możemy zacumować blisko plaży pod palmami, jednak musi się liczyć z kołysaniem jachtu. Stąd mamy już naprawdę niedaleko do góry Soufriere. Z jej zboczy możemy podziwiać widok na krajobraz oraz zachwycić się bajkowymi wodospadami.

 • Cumberland Bay

Na tym kotwicowisku następuje szybki spadek głębokości.

 • Wallilabou Bay

Zatoka oferuje przyjemne obszary do cumowania. Miejsce to zostało wykorzystane przy kręceniu filmu "Piraci z Karaibów" i w związku z tym, w tutejszej restauracji spotkamy się z ciekawymi pamiątkami, takimi jak książka, w której widnieją nawet polskie wpisy i flaga. Restauracja oferuje pyszne regionalne potrawy, a czasem można  również trafić na koncert kapeli na żywo. To połączenie gwarantuje wspaniała zabawę nawet do rana.

 • Barrouallie Bay

W tym miejscu cumujemy naprzeciwko plaży. Jeżeli nie planujemy schodzenia na ląd, nie ma nawet obowiązku dokonania odprawy.

 • Kingston Bay

To niezbyt bezpieczne kotwicowisko na południu. Jeżeli zdecydujemy się tam zatrzymać, nie wolno pozostawić sprzętu bez nadzoru.

 • Young Island

To miejsce warto wybrać ze względu na basen z rekinami oraz ogród w którym zobaczyć można egzotyczne papugi. Takie bliskie spotkania z fauną wyspy na pewno dostarczą nam wrażeń

 • Blue Lagoon

Kotwicowisko charakterystyczne ze względu na palmy i piękną rafę.

Jeżeli mamy ochotę podziwiać architekturę wyspy, to jej przykładem mogą być okazałe rezydencje tutejszych osobistości. Położone są one na zboczach zatoki. Dodatkowo na wyspie warto odwiedzić wulkan Soufriere, mierzący aż 3000 stóp i należący do pasma górskiego Morne Garu czy też wodospady w Baleine. Na południu wyspy leży też  godna bliższego poznania Mesopotamia Valley, znana z niesamowicie bujnej roślinnośc i wielu plantacji oraz ogródów Montreal Gardens.

Na poszczególnych kotwicowiskach będziemy mieli też na pewno okazję zakupić pamiątki w  postaci korali lub też świeże ryby i owce, oferowane przez tzw. Boat Boys. Oni też na pewno entuzjastycznie zaproponują swą pomoc przy takich czynnościach,  jak cumowanie czy wywóz śmieci.

Rejs od Martyniki do St. Vincent to podróż pełna różnorodnych przeżyć i doznań, związanych z tutejszymi krajobrazami, roślinnością, fauną oraz kulturą,  ale także mentalnością mieszkańców wysp. Na pewno nie warto podczas takiej wyprawy nigdzie się śpieszyć, ale starać się w każdym miejscu  poczuć jego specyficzny klimat. To sprawi, że jeszcze długo po powrocie będziemy mogli cieszyć się żywymi wspomnieniami kolorów, smaków i odgłosów tej części Karaibów. 

HOTELE NA KARAIBACH

W okolicy znajduje się wiele godnych polecenia obiektów oferujących zakwaterowanie.

KLIKNIJ I ZAREZERWUJ NOCLEG

Opinie uczestników

  Wyraź swoją opinię

  *
  *

  Dodaj avatar:

  Nie wygrano pliku

  *

  * Pola wymagane

  Polecamy

  wyszukiwarka

  producenci

  wyświetl produkty
  wybranego producenta

  Wybierz producenta<

  Schowek ofert Schowek produktów
  Copyright 2014 - 2019

  © Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

  Wykonanie