SURFSKI - Windsurfing - nauka, wyjazdy, szkolenia, kursy
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2021

  Zapytaj o ofertę
  07-10-2021
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY PAŹDZIERNIK 2021
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  30-09-2021
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - PAŹDZIERNIK 2021
 • Październik w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  21-10-2021
  WINDSURFING - PAŹDZIERNIK W SOMA BAY
 • Soma Bay jesień 2021

  Zapytaj o ofertę
  14-10-2021
  Soma Bay - jesień 2021 - windsurfing
Powrót

Video

PŁYWANIE RUFĄ DO PRZODU nauka windsurfingu szkolenia kursy wyjazdy

Opis filmu 12-05-2021

PŁYWANIE RUFĄ DO PRZODU

nauka windsurfingu szkolenia kursy wyjazdy - stern first courses travel

 

Wyostrzamy, aż dojdziemy dziobem do linii wiatru. Stopę stawiamy przed masztem. W momencie, gdy deska zatrzyma się, przechodzimy stopami na dziób. Musimy obciążyć dziób deski na tyle mocno, by unieść rufę wraz ze statecznikiem nad wodę. Jeżeli pływamy na desce z mieczem, pamiętajmy by go schować, inaczej nie będziecie w stanie płynąć rufą do przodu. Miecz musi być schowany. Kiedy już obciążymy dziób, musimy stopy ustawić w ten sam sposób, jakbyśmy pływali normalnie tj. przednia noga będzie stała przy maszcie, a tylna na dziobie. Tylna noga jest najważniejsza - to ona kontroluje wysokość uniesienia rufy nad wodę. W momencie gdy przechodzimy na dziób, musimy cały czas ciągnąć ze sobą żagiel­­ (w tym samym kierunku od początku manewru).

 

Pamiętajcie - pływając rufą do przodu, zamiast na rufie, stoimy na dziobie, a żagiel znajduje się po stronie zawietrznej. Ustawienia stóp takie samo jak przy normalnym pływani tj. dziobem do przodu. Nie trzeba unosić całej rufy. Ostrzymy pochylając żagiel do tyłu. Odpadamy przesuwając żagiel w przód. A więc zasady sterowania pozostają nadal takie same. Kiedy będziemy tracić kontrolę nad deską np. zacznie ostrzyć, musimy mocniej obciążyć dziób deski i podnieść rufę. Deska jest bardzo niestabilna - trzeba cały czas ją kontrolować. Im mniejsza deska tym szybsza, bardziej agresywna i łatwo zgubić tor.

 

Uważajcie by za bardzo nie obciążyć dziobu, gdyż utopicie deskę. Szybko reagujemy i albo przesuwamy ciężar ciała do przodu, robiąc krok w stronę rufy(głównie tylną nogą) albo przesuwając żagiel do przodu - co spowoduje, że automatycznie przytopicie rufę.

 

Aby wrócić do normalnego pływania możemy skierować rufę w stronę wiatru - wyostrzyć i z powrotem przejść na rufę, ciagnąć żagiel znowu w tym samym kierunku. Najlepiej pomagać sobie nogami np. wypychając dziób przed siebie, wtedy rufa szybciej ustawi się pod wiatr.

 

Druga opcja przejścia - do opracowania

 

Po co pływać rufą do przodu? Jest to przydatna technika głównie dla windsurferów, którzy mają długie statecznik np. deski typu formuła, a przy brzegu jest bardzo płytko np. na Zatoce Helskiej.

 

Jest masa błędów, które kursanci popełniają podczas nauki windsurfingu. Aby je wyeliminować i zrobić szybkie postępy, dobrze jest ćwiczyć pod okiem profesjonalnego instruktora. Zapraszamy na nasze wyjazdy, gdzie nauczymy Was sprawidłowo pływać na desce z żaglem. Żadna teoria czy film, nie zastąpią Ci prawdziwego szkolenia. W naszych filmach pokazujemy jak coś zrobić prawidłowo. Ale na kursie szybko wykryjemy błędy i je wyeliminujemy. Chcesz nauczyć się pływać - zapraszamy na wyjazd z nami:)

 

 

 

Weź udział w naszych szkoleniach windsurfingowych:

Polska Szkoła Windsurfingu w Vassiliki (Grecja - Lefkada)

 

 

Nauka windsurfingu - Kurs windsurfingu

Szkolenia windsurfingowe - Szkoła windsurfingu

Centrum rezerwacji

 • 509 103 273
  (opłata wg stawki operatora)

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Schowek ofert Schowek produktów
Copyright 2014 - 2019

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie