SURFSKI - Windsurfing - nauka, wyjazdy, szkolenia, kursy
 • Październik w Soma Bay

  Zapytaj o ofertę
  21-10-2021
  WINDSURFING - PAŹDZIERNIK W SOMA BAY
 • Egipt PAŹDZIERNIK 2021

  Zapytaj o ofertę
  07-10-2021
  SZKOŁA WINDSURFINGU W EGIPCIE - SOMA BAY PAŹDZIERNIK 2021
 • Październik w SOMA BAY

  Zapytaj o ofertę
  30-09-2021
  Windsurfingowy wyjazd szkoleniowy do SOMA BAY - Egipt - PAŹDZIERNIK 2021
 • Soma Bay jesień 2021

  Zapytaj o ofertę
  14-10-2021
  Soma Bay - jesień 2021 - windsurfing
Powrót

Video

OBROTY NA DESCE nauka windsurfingu szkolenia kursy wyjazdy

Opis filmu 12-05-2021

OBROTY NA DESCE

nauka windsurfingu szkolenia kursy wyjazdy - rotations on the board lessons courses lessons courses travel

 

 

Uproszczony obrót na desce z żaglem - obroty w miejscu

 

Rękę bliższą dziobu kładziemy na maszcie poniżej bomu. Druga ręka od strony rufy, chwyta za bom od strony rufy. Z pozycji wyjściowej, na prostych rękach, pochylamy żagiel do tyłu na rufę, nisko nad wodą. Ciągniemy żagiel ręką na bomie w kierunku rufy. Stopy ciasno ustawione wokół masztu. Deska zaczyna się obracać. My powoli, drobnymi kroczkami, obchodzimy wokół maszt, cały czas przeciągając żagiel na rufą w kierunku wiatru. Przeciągamy żagiel do momentu, aż deska ustawi się w nowym kierunku i znajdziemy się w pozycji wyjściowej na nowym halsie. Następuje wtedy zmiana rąk. Ręka masztowa chwyta bom z drugiej strony, a ręka która do tej pory spoczywała na bomie, chwyta maszt poniżej bomu. Obrót w drugą stronę, wykonujemy analogicznie.

 

Dlaczego nie robimy obrotów, poprzez ciągnięcie żagla nad dziobem?

Da się oczywiście tak zrobić obrót, jednakże za każdym razem będziemy tracić wysokość - deska będzie skręcać z wiatrem. Po kilku takich próbach, będziemy musieli zejść z deski i podejść z powrotem pod wiatr. Osoby zaawansowane, które potrafią halsować się, mogę w ten sposób wykonać obrót, gdyż tak czy siak, będą umiały swobodnie wrócić na desce do miejsca startu - pod wiatr.

 

 

Obroty z płynięcia

 

Następny etap szkolenia, to płynięcie do przodu kilka-kilkanaście metrów, zrobienie podstawowego obrotu i powrót na desce. Płyniemy prosto i po chwili zaczynamy luzować żagiel. Reka szotowa położona blisko masztu. Żagiel pochylamy do tyłu na rufę - nisko nad wodą. Deska zaczyna skręcać pod wiatr i zwalniać. W momencie gdy deska prawie stanęła w miejscu, ustawiamy stopy wokół masztu i kontynuujemy obrót (z rękoma po jednej stronie bomu lub z przednią ręką położoną na maszcie). Lepiej nie ustawiać stóp wokół masztu w momencie, gdy deska ma nadal dużą prędkość. Łatwo stracić wtedy równowagę. Lepiej chwilę odczekać, aż deska zwolni skręcając pod wiatr. Można również po wyluzowaniu żagla, poczekać aż do pełnego zatrzymania deski i dopiero kontynuować obrót. Pozostałe kroki są takie same jak opisane powyżej.

 

Jest masa błędów, które kursanci popełniają podczas nauki windsurfingu. Aby je wyeliminować i zrobić szybkie postępy, dobrze jest ćwiczyć pod okiem profesjonalnego instruktora. Zapraszamy na nasze wyjazdy, gdzie nauczymy Was sprawidłowo pływać na desce z żaglem. Żadna teoria czy film, nie zastąpią Ci prawdziwego szkolenia. W naszych filmach pokazujemy jak coś zrobić prawidłowo. Ale na kursie szybko wykryjemy błędy i je wyeliminujemy. Chcesz nauczyć się pływać - zapraszamy na wyjazd z nami:)

 

 

 

 

Weź udział w naszych szkoleniach windsurfingowych:

Polska Szkoła Windsurfingu w Vassiliki (Grecja - Lefkada)

 

 

Nauka windsurfingu - Kurs windsurfingu

Szkolenia windsurfingowe - Szkoła windsurfingu

 

Centrum rezerwacji

 • 509 103 273
  (opłata wg stawki operatora)

wyszukiwarka

producenci

wyświetl produkty
wybranego producenta

Wybierz producenta<

Schowek ofert Schowek produktów
Copyright 2014 - 2019

© Surfski Kursy Windsurfingowe Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved

Wykonanie